|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

10 најголеми разлики меѓу мајките и татковците

Редакција Рингераја, 5.9.2016
Мајките и татковците често имаат различни гледишта кога станува збор за одредени прашања во поглед на родителството
Клучни зборови:

image
/11


 

 

Често се случува ситуациите кои мајките ги сметаат за опасни, татковците да ги гледаат како шанса најмладите членови на семејството да научат како навистина функционира светот во кој живееме.

Секако она што во никој случај не треба да го заборавиме е дека и покрај различните гледишта за начинот на воспитување нивната љубов кон децата е безусловна и бескрајна.

Сепак, ваквата различност често доведува и до забавни ситуации кои децата секогаш наоѓаат начин да ги искористат во своја полза, така што знаат од кога да побараат да им купи сладолед, а од кого да им помогне со домашните задачи.

 

 

 

 

 

1

 

ЦрноБело

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Брутално искрен пост за жените кои не рабо...
Изморена од константното слушање на фразата "што правиш по цел ден?" блогерката Ryshell Castleberry реши да напише...
5
Имате немирно дете? Вие сте среќен родител!
Со вакви деца не е лесно, но треба да ве теши фактот дека ќе израснат во успешни и способни луѓе
4
Летниот распуст - важен период за неформал...
Загрижени сте дека вашето дете ќе ги заборави минатогодишните лекции за време на летниот распуст на сонцето? Опуштете се...
4
Идеи за велигденски декорации
Велигденските празници се одлична можност да се забавувате со Вашите најмали, а во исто време да ја развивате и нивната ...
4
Анкета

ТЕЛЕВИЗИЈА.
пеперутка16

Колку време вашето дете гледа телевизија дневно?