|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на овој форум: никој
  Означи го форумот како прочитан

Прикажи ги последните теми:   Вид на прикажување:
Страница: [1]
  Тема Одговори Автор Погледи Последни
Предупредуваме: Предвреме родени деца  
[Страница: 2 3 4 ... 35 36 37 ]
922 vesna_kr 212271 22.11., 16.27
lala23
Предупредуваме: 17 Ноември - Светски ден на прематуритетот (предвремено раѓање) и на п   11 mama maca 11509 17.11., 00.18
Melanija RR
 
КИЛА-Хернија кај прематурни бебиња   23 Nardi 25077 12.11., 10.07
kapina
Бактерии кај предвреме родени бебиња   24 Annuska 16642 2.2., 09.24
Neurotoxin RR
Крипторхидизам-Неспуштени тестиси  
[Страница: 2 3 4 ]
83 mami 38535 11.12., 14.30
masa
Ретинопатија   16 Еца 16171 24.9., 14.21
nataly86
исхрана на недоносените бебиња  
[Страница: 2 ]
26 mami 20265 7.2., 18.37
Felly RR
Развојот на превреме родените бебиња  
[Страница: 2 ]
43 Palce 29853 2.2., 13.29
Mimi33
Што е тоа SGA?   19 mama maca 27494 30.11., 19.03
fida
Кое е најмалото родено бебе?  
[Страница: 2 ]
31 betpet 23283 10.6., 20.37
pepermint
Мамичке,јас сум ШАМПИОН!  
[Страница: 2 ]
27 Dalas 14567 3.6., 13.13
pepuska
Прочистени вакцини за прематурни деца.   2 Nardi 12632 1.3., 15.30
luci RR
Доење на предвреме роденото бебе  
[Страница: 2 ]
30 Палешка РР 19461 14.10., 13.08
ecko
Оток кај предвреме родени   5 DDmama 10174 3.9., 16.45
marina111
Пнеумонија   6 biljana1 13207 29.8., 21.36
marince87
Црви во ушињата на бебиња и деца  
[Страница: 2 ]
47 Annet 27221 3.4., 13.55
JovanaJ
SYNAGIS   15 betpet 11836 15.3., 16.30
GAGA19
Деца со хидроцефалус   7 mamadeja 18749 1.7., 17.51
marina111
Респираторен дистрес синдром(РДС)   8 ripce 15630 14.7., 13.02
Anabanana
Срцеви аномалии кај децата родени предвреме   2 pericka 10290 30.1., 17.58
Annabel
Страница:   [1]  
Страница: [1]
Оди на:
Анкета

Каде би се породиле?
vanessa30

Каде би се породиле? Во приватна или државна клиника, ако знете дека на приватно тоа би ве чинело околу 1000 евра, што воедно би ви дошло добро да ги искористите за бебенцето. Но сепак во приватните условите се каде каде подобри.

Приватна болница (56%)

Државна болница-клиника (44%)


Број на сите гласови: 160

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!