|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Мамичке, јас сум ШАМПИОН!
6.11.2012 22:00:19   
mamadise
И ние сме ШАМПИОНИ , двајцата се родивме во 31 недела од бременоста и тежевме само 1850гр, дада беше во инкубатор 15 дена, а бато цели 63 дена, а сега имаме по 10 месеци и одлично си напредуваме, веке си ја имаме достигнато возраста како на термински родено бебче, си лазиме, си одиме држејки се за што ни дојде при рака, полека полека си зазборуваме, абе милна. Кркаке се што ке ни зготв мама, ама и си цицаме сеуште, тоа не пропуштаме, млекцето на мам е најслатко user posted image . Епа некак каже после некој дека не сме шампиони...user posted image user posted image user posted image
Гордост на мама и тато...

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Мамичке, јас сум ШАМПИОН!
25.11.2012 14:29:43   
elieli
zdr sampioncinja. vi pisuvam za da se pofalam samata sebe :) vo cetvrtokot bevme na kontrola kaj dr- Dvojakov i dobrata tetka doktorka im kaza na mama i tato deka jas veke sum gi dostignala svoite vrsnici . sega sum 4 meseci i 22 dena. doktorkata sakase da vidi dali gi imam sposobnostite za bebe od 2ipol meseci ama jas i pokazav se sto znam i taa se iznenadi. im rece na mama i tato deka mnogu retko bebinjata na tolku mala vozrast da si gi stignat vrsnicite. deka obicno okolu 6-7 mesec se izramnuvaat. majka mi zaplaca od radost a jas samo se smeev i izveduvav . pa neli sum sampionka i neli zasluziv da se pofalamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .pozz i pregratki za site

(Одговор на членот mamadise)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Мамичке, јас сум ШАМПИОН!
3.6.2013 13:13:38   
pepuska
И јас сум шампионка .Се родив во 35 недела ете така си сакав ,тежев 2570 што ми рекоа дека било одлично . Во инкубатор престојував некои 8 дена , а поим немав зашто јас сакав да си бидам до мамичка , ми викаа заради температурата .Мама доаѓаше да ме рани секој ден точно 8 пати ама многу малку млекце имаше потоа ми даваа од гадното млеко . дома ни рекоа да продолжиме од гадното млеко ако нема доволно од убавото , но ми направи мнооогуууу тешко да какам и сменивме многу млека . Сега си уживкаме со хумана . Во растењето секогаш ги изненадував чичковците итетките секогаш постигнував на време . ми рекоа да седам од 7 месеци а јас сама седам кусо после 6 ипол . Сега за 5 дена ќе правам 7 месеци си ручкам многу работи си играм активно си се превртувам ,а пробувам и да станам ама уште ми паѓа газето . Вежбам вежбам ќе биде !!!user posted image

(Одговор на членот elieli)
Непосредна врска до пораките: 28
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali koga odite na odmor go nosite so vas i vaset_o milenice?

Da (0%)

Ne (100%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!