|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Мамичке,јас сум ШАМПИОН!
26.10.2012 0:23:19   
Dalas
Здраво напатени мамички.
Многу тага низ овие теми,многу солзи паднати на вашите компјутери дури ја споделувавте вашата приказна или читавте туѓа налик вашата.
И јас спаѓам тука и јас минав многу.
Да направиме нешто различно овај пат и да си ги поздравиме нашите шампиони.
Многу мајки кои сеуште ги чекаат нивните најмили од болница ќе соберат сила читајќи не нас.
Еве почнувам....
Мајка сум на предвремено родено бебе,во 32 недела,килажа 1400 гр.месец и пол во инкубатор!
Сега е веќе дете,има две годинки и четири месеци....Проодевме на годината,во ништо не се разликуваме од врсниците...поточно се разликуваме,покажува повеќе итрина,отколку братучетка му која е родена на време.
Зворува како празна воденица и е многу,многу своеглав.
Тоа е моето злато,мојот шампион!
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Мамичке,јас сум ШАМПИОН!
26.10.2012 0:45:07   
Nardi
I jas sum SHAMPION...Imam 7 meseci,si spiev vo inkubator 25 dena.Posle tie dena si zaminav doma i mama mi davashe nejzino mleko.Nemozev da cicam zasto bev mnogu malo i nemav sila da vlecam i zatoa mama se izmolzuvashe!
Me nosea na kontrola za ocinjata,mama mnogu se grizese...Ama dojde den koga najdobriot cicko doktor Bekim mi rece deka SE e vo red i mama placese od sreka!
Sega jadam i kashicki,duri i mevce brobav mmmmmm kolku sakam pilesko user posted image
Se smeam na cel glas i si gugam po cel den.
Nesakam da sum samo v soba i odma placam ako vidam deka nikoj ne e okolu mene!
Site igracki si gi pikam v usta,a i krpi koga me brishat posle kapenje.
I da......Pocnav da sedam sam,dosta e samo lezi,lezi vo krevetcetouser posted image user posted image

(Одговор на членот Dalas)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Мамичке,јас сум ШАМПИОН!
26.10.2012 1:10:28   
DoraT
Jas sum pak SHAMPIONKAuser posted image .Imam 4 meseci,skoro eden mesec bev vo inkubator,domce sum 3 meseci.Bev rodena 1kg380gr ,a sega imam obraziuser posted image .Mama mi dava veshtacko mleko i si go sakam.
Se poretko slusam deka sum mala i ja gledam mama deka se raspolozuva zaradi toa.Tato mi pusta muzika preku den zasto toa bilo dobro za moeto mozoce.
Na mama i e strav da me seta so kolickata i samo malku pati imam izlezeno nadvor iako bese leto.Mama veli deka ima vreme za se.
Jas brzo ke porasnam i site ke gi stignamuser posted image

(Одговор на членот Nardi)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Мамичке,јас сум ШАМПИОН!
26.10.2012 1:25:46   
amateuress
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image за шампионите и шампионките!!!

(Одговор на членот DoraT)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Мамичке,јас сум ШАМПИОН!
26.10.2012 1:26:29   
bella80
Silni majki ragaat sampioni!!!Bravo za malite borciuser posted image user posted image

(Одговор на членот DoraT)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Мамичке,јас сум ШАМПИОН!
26.10.2012 1:36:55   
Zore Bele
Shampionka ami kakouser posted image user posted image
Jas ne sum mnogu mala rodena,mama imashe tezok porogaj vo 36ta nedela.Si bev 2550 gr. I 16 dena bev vo inkubator.Me bockaa vo glavceto zatoa sto pagav na tezina.Mama i denje i noke placese i tato isto taka! i koga me zedoa doma pak pagav na tezina mnogu i povtorno me vratija nazad ama ne vo inkubator tuku lezev vo boks uste 1 nedela.
Sega imam 4 godini i 2 meseca i v gradinka me vikaat "struja"user posted image user posted image .
Sakam da imam bratce ili sestrice i mama i tato mi rekoa za brzo.
Mama e uplasena da ne pomine niz istoto kako so mene ama doktorot i rece da ne se plasi zatoa sto sekoja bremenost e razlicna

(Одговор на членот DoraT)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Мамичке,јас сум ШАМПИОН!
26.10.2012 1:38:56   
Zore Bele
Inaku ne sum forumdzika ama me doprevte v srceuser posted image

(Одговор на членот Zore Bele)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Мамичке,јас сум ШАМПИОН!
26.10.2012 5:05:41   
Pluton
Ние сме две шампиончињаuser posted image
Мама беше оплодена ин-витро и ние си растевме во мешето до 7миот месец!Мама не чуваше цела бременост со лежење!
Двајцата сме машки едниот 1200,другиот 1300!Ич не личиме еден на друг!
Мама се породи во 30та недела!Многу беше тажна дури не не зедоа со тато дома.На болница бевме 37 дена!Мама вели како 37 години!
Имавме кислородни маски на нас,така дишевме на почеток и после ни ги извадија!
Сега имаме 10 месеци и сме прави лепотаниuser posted image user posted image
Полека почнуваме да вежбаме паткање,уште сме многу на почеток ама ќе си успееме и после нема да е чисто дома ама ичuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Zore Bele)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Мамичке,јас сум ШАМПИОН!
26.10.2012 7:21:36   
mamymamy
Eve me i mene da se priklucam na grupata SHAMPIONI. Se rodiv vo 34 nedela, imav 2kg sam disev ama sepak bev 10 dena vo inkubator. Koga si odev doma na mama i velea mnogu vnimanie i cuvanje a mama bese i onaka izvadena od pamet. Ama i sega e izvadena od pamet zasto jas sega ne prestanuvam da trcam, a mozam samo stabilno da odam. Imam 14 meseci i sum najveseloto i najubavoto dete na svetot. Ruckam se sto treba za bidam silen i da imam sila ceeeeeeeeeeeeeeel den da trckam. Odam i vo gradinka ne ja sakam bas ama pocnav duri i da spijam.
Na mama ne i se veruva deka edno malo covece koe ja izvadi od pamet sega e kako site deca pa duri i pozabavno od drugite deca sto gi ima vo semejstvoto.

(Одговор на членот Pluton)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Мамичке,јас сум ШАМПИОН!
26.10.2012 8:15:27   
dostickage
I jas sum sampion. Me izvadija od stomakot na majka mi 6 nedeli pred vreme zasto mama bese mnogu bolna.
Site znaeja deka bese mnogu bolna samo jas ne.Se rodiv so 2200 gr i samo 39 cm.Imav sepsa, bev vo inkubator na kislorod pa posle na boks. Me nosea na hematologija kaj najmilata tetka vo bel mantil koja od den na den mi se voodusevuvase kolku ubavo sum napreduval.
Mama bese mnogu bolna,odese na terapija i bese bez kosa.
Sega imam 2 godini i cetiri meseci, golem sum i silen i nemam pojma deka koga sum se rodil sum bil malecok.
Sega i mama ima golga kosa i ja galam sekoja vecer pred spienje.
Jas sum VIKTOR i sum SAMPION.

(Одговор на членот mamymamy)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Мамичке,јас сум ШАМПИОН!
26.10.2012 10:03:59   
Beatris
user posted image user posted image user posted image Браво за сите наши мали шампиони и шампионки рингерајчиња!

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Мамичке,јас сум ШАМПИОН!
26.10.2012 10:17:25   
Cipi Ripi
Срцето ми го растреперивте! Браво за сите вас!!!user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Мамичке,јас сум ШАМПИОН!
26.10.2012 10:58:09   
elenak
Оф шампиончиња мали мили најмили, ме расплакавтеuser posted image Ве user posted image сите!

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Мамичке,јас сум ШАМПИОН!
26.10.2012 11:16:31   
Bethany
user posted image најголема за малите шампиони и шампионки... И за нивните горди родители user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Мамичке,јас сум ШАМПИОН!
26.10.2012 11:22:17   
Kockicka
user posted image user posted image user posted image user posted image za site sampioni na RR da ste zivi i zdravi i samo uspesi da delite

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Мамичке,јас сум ШАМПИОН!
26.10.2012 11:22:46   
Barbicki2
Bravos malecki sampioncinja,bravo za vas!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Мамичке,јас сум ШАМПИОН!
26.10.2012 19:06:41   
Maca25
Ме расплакавте!!!!!

Големо БРАВО и голема ГУШКА за сите мали шампиони!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Мамичке,јас сум ШАМПИОН!
26.10.2012 21:33:43   
kikicka
Златни души user posted image за нашите шампиони и шампионкиuser posted image . а богами и за нашите силни мамички кои претрпеле многу!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Мамичке,јас сум ШАМПИОН!
26.10.2012 23:28:38   
AnnaMolly RR
user posted image user posted image user posted image Излишно е да се коментира. ОГРООООООООМНО браво за нашите шампиони и нивните мајки и татковци!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Мамичке,јас сум ШАМПИОН!
26.10.2012 23:29:19   
Proletna
SHAMPiONKA sum i mama se gordee so mene.
Si izlegov od mama vo 8miot mesec...Mama beshe samo so solzi vo ocite...Vo sobata kaj so lezese na site majki im gi donesoja bebinjata samo ne mene...Jas bev vo inkubator i bev pod satorce vo inkubatorot...Mama dojde da me vidi i go galese inkubatorot od nadvoreshnata strana.Mi ja pidade rakataod onie krugovitE sto se na inkubatorot kako prozorcinja i mi go dopre raceto...trepereshe celata i i kapea solzi...Bevme oddeleni 17 dena,sekavme da mi se dorazvie plukata i da disham bez satorce ...
Sega imam godina i eden mesec.Mama i tato mi napravija najubav rodenden....Site bea veseli,a jas najnemirna i nesakav nikoj da mi gi duva svekite na tortata osven mene..Pa neli toj den samo mene mi beshe rodenden.
Mnogu sakam cokolado i uzivam koga go lepam na krevetot.
Trcam kako da sum na trka.
Eto toa sum jas osmacetouser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Мамичке,јас сум ШАМПИОН!
3.11.2012 15:41:46   
Palce
И ние да се приклучиме кон малите шампиони:) Родена сум во 28 недела и 6 дена,тешка бев 1250г Во инкубатор бев точно 2 месеци..Сега ќе полнам 3 години и сум најпаметното и интелегентно детенце..Со еден збор,ги возам мама и тато како сакам :) Зборувам без престан и знам многу работи за мојата возраст,преубаво цртам и знам многу зборови на англиски..Голем инат сум и сакам се да биде по мое :) Не сум многу дебелка,имам 11ипол кг ама тоа зошто сакам да станам манекенка хихи

(Одговор на членот Proletna)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Мамичке,јас сум ШАМПИОН!
3.11.2012 16:53:36   
elieli
I JAS SUM SAMPINOKA!!!!! se rodiv vo 34 g.n. 1680 grama. i tocno eden mesec bev vo inkubator.mi bese slaba krvta i dvapati dobivav transfuzija. sega sum tocno 4meseci. imam 4400 grama. pijam humana mlekce, cajce sokce od jabolko.... sama si go pridrzuvam sisenceto koga sum mnogu gladna... vecer si spijam ubavo ne se budam...mama i tato se presrekni odkako si dojdov doma svetot im se smeni za 360 stepeni na podobro... sega imaat ogromna pricina za sreka i borba za podobro utre.... pozz i guski do sie moi soborci za zivot...

(Одговор на членот Palce)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Мамичке, јас сум ШАМПИОН!
3.11.2012 17:39:45   
Ikana
Браво елиели! Огромни гушки за сите шампиончиња од Мимче Пимче, ваша колешкаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот elieli)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Мамичке, јас сум ШАМПИОН!
3.11.2012 20:39:22   
Dalas
Ajde SHAMPIONI,ajde borc,vo cest na prestojniot 17ti noemvri Svetskiot Vash Den....Pishete ni kolkavi muskukite imate sega i kolku ste napredni...
Melanija,Tanja i mnogu drugi ..........koi sekoja majka ve ima procitano,posebno kako nas sto pominavme niz golgota!!!
Pishete ni!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Мамичке, јас сум ШАМПИОН!
3.11.2012 21:39:20   
Hunny
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Dalas)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?