|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: исхрана на недоносените бебиња
18.1.2014 19:48:46   
Nardi
И уште еден мој совет Мими33,предвремено родените деца се склони кон анемија...Пред да почнете со овошје и зеленчук тоа ќе го регулираш со сируп,ние користевме Легофер заедно со Ц витамин.
Редовно прави и крвна слика за да го следиш железото.Ова нема да ти го каже др.Маргарита од причина што нема искуство ,пријатна е,приступачна ама би те советувала да не се ослониш само на неа.
Бог да е со вас и пиши ни,редовно те читам!

(Одговор на членот Mimi33)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: исхрана на недоносените бебиња
2.2.2014 13:37:43   
Mimi33
Точно така ...сепак предвреме родените се склони кон се дури да развијат имунитет душички мали...Да ти кажам право Нарди до сега многу сум задоволна од Др.Маргарита се убаво кажува,објаснува но сепак и заради тоа пишуваме на форумите бидејќи советите од мајки кои поминале низ тоа се многу драгоцени и добро ни доаѓаат на нас понеискусните мамиuser posted image ....Секако ќе ги правам испитувањата што ми ги предложи и ти благодарам многу на поддршката...Те гушкаме со Миа user posted image

(Одговор на членот Nardi)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: исхрана на недоносените бебиња
7.2.2014 18:37:41   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: emilijamak

eve sum povtorno jas aj pls nekoja majka da sodeli iskustvo ako ima kako moeto, abe dusa mila ne mozam da go rassonam da cica i koga cica brzo se umoruva, se plasam da ne pocne da paga vo tezinaИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Тоа е затоа што е многу малечко emilijamak и нема сила сеуште.
Обидувај се да го будиш почесто, додека цица ако гледаш дека заспива мрдај му ја градата за повторно да почне. Ако гледаш дека не оди одмолзувај се и ставај во шишенце додека малку да зајакне...но обавезно да биде на мајчино млеко.
И не се секирај, ќе биде..само биди упорна.


ИЗВОРНА ПОРАКА: emilijamak

znam deka e taka, so sisence probavme prvo, i so maka pie zaspiva brzo, denes bev na pedijatar mi rekoa da go dojam deka bese golicko i budno si cicase dobro ama koga e doma mnogu tesko se budime, ma ne pomaga nisto ni vikanje ni peenje, ni kubene za kosice,< Поракaта ја уредил Felly RR -- 7.2.2014 18:38:32 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mimi33)
Непосредна врска до пораките: 28
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:


Анкета

Ginekolkig
ena@

Kolku cesto odite na ginekolog?

Ednas nedelno (7%)

Ednas mesecno (13%)

Ednas godisno (48%)

Ednas na6 meseci (32%)


Број на сите гласови: 60

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!