|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Kомпанијата Johnson & Johnson од далечната 1886 година останува посветена на потребите на потрошувачите ширум светот ставајќи фокус на иновативни прозводи кои ќе ни го олеснат нашето секојдневие дури и во најтешките времиња

НЕГА

Не и го правете ова на косата во зима

Автор: Редакција Рингераја | 30.1.2019
image

Во студените месеци кога временските услови се особено агресивни, добро е да обрнеме посебно внимание на работите што не треба да правиме со косата за да биде здрава

НЕГА

Совети за распукана кожа на рацете и нозете

Автор: Редакција Рингераја | 23.11.2018
image

Кога кожата станува многу сува, може да испука. Испукана кожа е честа по рацете и стапалата, особено на прстите, палците, зглобовите и петите

image

Благодарение на солите кои се содржат во Нисита, во носот се создава и одржува влажна средина што доведува до брза регенерација на носната лигавица. Благо алкалната рН и балансираната осмоларност го потпомагаат природното чистење на носот.

НЕГА

Пат кон беспрекорно мазна коса - преса за коса

Автор: Редакција Рингераја | 6.8.2014
image

Патот кон беспрекорно мазната коса е еден - преса за коса. Знаеме ли сепак како да ја користиме правилно? Дали во својот стремеж да изгледаме добро, не претеруваме со третманот на косата?

ОЗНАКИ:
image

Мазните и негувани стапала се (или би требало да бидат) одлика на секоја жена. Тие на индиректен начин ја отсликуваат убавината на женското тело, како и фактот дали и како таа се грижи за него

НЕГА

5 природни масла за здрава коса

Автор: Редакција Рингераја | 24.6.2014
image

Косата бара посебна грижа во летните месеци. Природните масла се меѓу најефикасните природни лекови за нега на косата

ОСНОВНА НЕГА

Лино Стар пелени за деца

Автор: Лино Стар | 27.5.2014
image

Кожата на бебето е многу нежна, тенка и чувствителна. Правилната нега на кожата е многу важна за здравјето, затоа таа треба да се негува со производи кои се специјално создадени и наменети да ги задоволат потребите на нежната и чувствителна кожа.

image

Во производството максимално користевме состојки од природно потекло како и масла посебно развиени за нега на кожата на новороденчиња.Како резултат добивме екстремно благи производи погодни за бебиња, од првиот ден на животот со благ мирис на ванила

ВРЕМЕ ЗА БЕБЕТО

Што не сакаат бебињата?

Автор: Редакција Рингераја | 24.9.2013
image

Бебињата се мали, беспомошни и потребна им е нашата постојана грижа. Но не треба да ги потцениме и да мислиме дека не знаат што сакаат и што им треба. Напротив, некои работи инстиктивно не ги сакаат и тоа ќе ви го покажат со плачење. Кои се тие?

СТРАНА 1 ОД 2