|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

НЕГА

Бојадисување на косата во тек на бременоста?!

Автор: Редакција Рингераја | 2.10.2019
image

Боење на косата во текот на бременоста многу време се сметал за забранет чин. Не постојат цврсти индикатори кои покажуваат дека боење на косата за време на бременоста може да влијае на самата бременост

НЕГА

Не и го правете ова на косата во зима

Автор: Редакција Рингераја | 30.1.2019
image

Во студените месеци кога временските услови се особено агресивни, добро е да обрнеме посебно внимание на работите што не треба да правиме со косата за да биде здрава

НЕГА

Што го уништува квалитетот на косата?

Автор: Редакција Рингераја | 2.10.2018
image

Женската убавина започнува со косата, затоа проследете ги следните 7 секојдневни навики кои го уништуваат токму нејзиниот квалитет

image

Нормално е да паѓа одредена количина на влакна од главата, тоа е резултат на обновувањето на епителното ткиво. Но доколку косата паѓа се повеќе и повеќе и престанува да расте, тогаш станува збор за здравствен проблем

НЕГА

8 начини да бидете природно убава

Автор: Редакција Рингераја | 26.4.2017
image

Секоја жена сака да биде атрактивна. Најдобар начин да изгледаме добро е ако ја засилиме и нагласиме природна убавина. Денес ви нудиме 8 едноставни начини да се чувствувате и да изгледате уште подобро

МОДА

Совети за трајни локни

Автор: Редакција Рингераја | 24.12.2014
image

Кадравата коса и женствите локни се меѓу најпознатите фризури за новогодишната ноќ. За жал, понекогаш локните ја губат формата само неколку часа по виткањето. Во прилог се некои совети како да имате трајни локни

НЕГА

Прекрасните придобивки од јогуртот за убавината

Автор: Редакција Рингераја | 19.11.2014
image

Јогуртот не е само вкусен и здрав производ од кујната. Со јогуртот можеме да се грижиме за косата и кожата. Погледнете кои се најубавите придобивки од јогуртот

НЕГА

Пат кон беспрекорно мазна коса - преса за коса

Автор: Редакција Рингераја | 6.8.2014
image

Патот кон беспрекорно мазната коса е еден - преса за коса. Знаеме ли сепак како да ја користиме правилно? Дали во својот стремеж да изгледаме добро, не претеруваме со третманот на косата?

ОЗНАКИ:

НЕГА

5 природни масла за здрава коса

Автор: Редакција Рингераја | 24.6.2014
image

Косата бара посебна грижа во летните месеци. Природните масла се меѓу најефикасните природни лекови за нега на косата

НЕГА

Како да ја исфарбате косата сами?

Автор: Редакција Рингераја | 23.4.2014
image

Некои жени одат исклучиво кај фризер за фарбање, други имаат пријателки кои им помагаат, а постојат и такви кои сакаат тоа да го направат сами. научете како да станете сам свој стручњак за фарбање

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?