|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Децата се иднината во секое општество и треба да се радуваме на секој нов живот што се раѓа, посебно и ако така го одбележиме доаѓањето на Новата Година.

image

И градинките во Битола добија прочистувачи за воздух преку иницијативата покрената од Бимилк

image

Бимилк го одбележа 1 јуни Светскиот ден на млекото

image

Дино Мерлин со солзи во очите ја напушти детската клиника во Скопје каде донираше парични средства

image

Големиот француски производител на училишна опрема ги израдува децата – штитеници на Институциите за заштита на децата во Република Македонија

image

Со хуманитарна акција Битолската Млекара го одбележа Светскот ден на млекото

АКТУЕЛНО

Пуштено во употреба детско игралиште во Кичево

Автор: Стопанска банка АД - Скопје | 9.10.2012
image

Денес, го имаме задоволството да на најмладите жители на Кичево, нашите идни партнери и клиенти им донираме игралиште кое веруваме ќе даде свој скромен придонес за нивни безгрижни и разиграни детства.

АКТУЕЛНО

Секој ДЕН по еден ДЕНар за децата од СОС село

Автор: Element PR and Corporate Communications | 28.5.2012
image

Од први јуни, кој го избравме како Светски ден за грижа за детето, до крајот на годината еден денар од секој купен весник Ден ќе донирате во СОС детско село. Во исто време, 5% од секоја реклама во весникот ќе биде дел од фондот за донации“

image

Денес во Општата болница во Велес свечено беше пуштено во употреба детското хируршко одделение комплетно реновирано со донација од Жито Лукс

image

Донација на патики за дечињата од домот за деца без родителска грижа „11. Октомври“!

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

одмор
lp136

Дали би патувале 1200км со автобус со мало дете

Да (0%)

Не (100%)

Можеби (0%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!