|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

СЕКСИ ЌОШЕ

Утринскиот секс го подобрува имунитетот?

Автор: Редакција Рингераја | 15.10.2021
image

АКО не знаете како да го започнете денот со добро расположение, одговорот е едноставен: препуштете се на игри во кревет. Според истражувањата, луѓето кои водат љубов веднаш штом се разбудат се поздрави и посреќни, а доброто расположение е гарантирано

ПОРОДУВАЊЕ

Како окситоцинот ни помага при породување?

Автор: Редакција Рингераја | 12.11.2014
image

Споделуваме неколку интересни факти за окситоцинот и породувањето

МАМИНО КАТЧЕ

Чоколадото и јас

Автор: www.doktori.mk | 20.1.2014
image

Кога ќе знаете чоколадото да го земете на поинаков начин, сте научиле да го живеете поинаку и животот, едноставно со задоволство и радост, затоа што им давате поинакво значење на малите нешта! Токму малите нешта и ние во миговите, живот значат!

МАМИНО КАТЧЕ

Незаменливи предности на мајчинството!

Автор: Редакција Рингераја | 27.5.2013
image

Додека се обидувате да го преживеете денот по бесоната ноќ, веројатно е тешко да се сетите колку сте прекрасна! Но, кога подобро ќе размислите мајчинството Ве направи подобра личност. Еве како дополнително да ја зајакнете мајчинската самодоверба...

МАМИНО КАТЧЕ

Мајчиниот глас како лек

Автор: Редакција Рингераја | 1.8.2012
image

Истражувачите од Универзитетот во Висконсин го потврдиле благотворното дејство на мајчиниот глас врз детето

МАЈЧИНСТВО

Чудесниот час на животот

Автор: Редакција Рингераја | 10.3.2021
image

Зошто е првиот час по раѓањето “чудесен час на животот”?

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Бременост и сопруг/сопруга.
пеперутка16

Дали вашиот сопруг/сопруга знае во која недела сте бремени?