|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ИСХРАНА

Неверојатни факти за мајчиното млеко

Автор: Редакција Рингераја | 11.3.2021
image

Сите знаеме дека ништо не може да се спореди со мајчиното млеко и неговите придобивки. Отсекогаш била и ќе биде најдобрата храна за вашето дете. Научниците совесно го проучуваат и постојано наоѓаат нови неверојатни детали

ИСХРАНА

Препорачани положби за доење на бебето

Автор: Редакција Рингераја | 28.5.2020
image

Доењето претставува стекнување нова вештина и за мајката и за новороденото дете; за успешно доење потребно е трпение и време

image

Денес сe почесто луѓето одбираат да станат родители кога се постари. Причините за ова се различни – кариера, лош партнер, желба да се живее сам или, пак, едноставно, неподготвеност. Најважното нешто што треба да го имате на ум е дека ова е само ваш избор

ДНЕВНИК НА ТРУДНИЦИ

Летна или зимска бременост?

Автор: Редакција Рингераја | 26.5.2015
image

Постојат повеќе причини заради кои многу парови планираат кога да станат родители. Не е чудо што некои идни мајки пресметуваат и кога е подобро да бидат бремени. Што избирате - летна или зимска бременост?

image

Иако доењето е природна појава - не треба да сезаборави дека е потребно трпение и вештина за да се научат и бебетои мајката на правилно доење. Прочитајте ги советите за успешно доење

МАМИНО КАТЧЕ

Предности на младите мајки

Автор: Редакција Рингераја | 4.9.2014
image

Дали раѓањето на бебе кога мајката е млада има поголеми предности?

image

Која е разликата меѓу кафеавиот и белиот шеќер и дали е заблуда мислењето дека кафеавиот шеќер е поздрав?

ИСХРАНА

Колку чини употребата на вештачко млеко?

Автор: Редакција Рингераја | 20.2.2014
image

Ова се трошоци за првата година од животот на детето, ако се храни со вештачко млеко, кое по својот состав е далеку од мајчиното млеко

ИСХРАНА

Домашни или купечки кашички?

Автор: Редакција Рингераја | 26.4.2012
image

Дознајте ги предностите и маните на индустриските кашички и кашичките од кујната на мама

ЗАНИМЛИВОСТИ

Петте радости на секоја трудница

Автор: Редакција Рингераја | 19.2.2012
image

Ова се петте бонуси кои одат заедно со бременоста, покрај тоа што, знаете, на крајот ќе добиете бебе

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Dali?
Jana9

Dali koga se vozat vasite deca vo kola ili bilo koe prevozno sretstvo imaat gadenje i losenje?

Da (12%)

Ne (75%)

Ponekogas (12%)


Број на сите гласови: 8

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!