|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Изложбата „Хенри Мур - графичарот“ се состои од 80 принтови и 6 скулптури - минијатури од колекцијата на Британски совет и ќе биде изложена во Музеј на современата уметност – Скопје од 18 април до 31 мај 2013 годинa

BRITISH CORNER

Подароци за денот на вештерките (Halloween)

Автор: Редакција Рингераја | 30.10.2012
image

Ноќ на вештерките е празник кој се слави на 31 октомври. По тој повод Британски совет ги наградува Рингераја корисниците.

BRITISH CORNER

Подароци за Европскиот Ден на Јазиците

Автор: Редакција Рингераја | 25.9.2012
image

26. Септември е денот на европските јазици. Во таа чест Рингераја во соработка со Британски совет Ви подаруваат подароци за Вашите деца.

BRITISH CORNER

Интервју со Иван Крстевски

Автор: Редакција Рингераја | 9.7.2012
image

Иван Крстевски е прво награден во изборот за најдобар цртеж на тема Омилен Спорт, кој преку Рингераја.мк го организира Британски совет.

image

Во недела, 25 септември 2011, во 11 часот, кај Школка во Градскиот парк во Скопје, за прв пат ќе го прославиме Европскиот ден на јазиците во Македонија.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Lino & Maja
rici

Go imate istiot problem so igrava? Brkas ikoni a decata ja gledaat Maja i vikaat ..."Maja, Maja, daj mene, daj jas :) "

da (42%)

ne (58%)


Број на сите гласови: 19

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!