|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Бебето, за кое се верува дека е најмалото новороденче во светот, беше пуштено од болница во Сингапур по 13 месеци интензивно лекување

image

Христина Ангелкоски - мајката која стои позади инстаграм профилот @diy_mom_diary, мајка на две дечиња, од кои едното е предвремено родено, за Рингераја ја сподели својата приказна

image

Многу родители не се подготвени за предвремено породување. Но, и покрај проблемите на почетокот, повеќето предвремено родени бебиња успеваат да прераснат во здрави деца

image

Болницата Sharp Mary Birch, најголемото породувалиште во Калифорнија, со гордост се пофали дека малото девојче Saybie конечно е пуштено дома. Сајби се роди лани во декември, со тежина од само 245 грама, односно колку едно поголемо јаболко

ПРЕДВРЕМЕ РОДЕНИ

Чудесни приказни за предвреме родени

Автор: Редакција Рингераја | 30.10.2015
image

Ако не верувате во чуда, ќе почнете откако ќе ги прочитате овие 8 чудесни приказни

ПРЕДВРЕМЕ РОДЕНИ

Бебето родено 453 грама си отиде дома

Автор: Редакција Рингераја | 9.1.2015
image

Бебето родено само една недела пред лимитот за легален абортус, со тежина од 453 грама, си отиде дома по поминати 6 месеци во болница

ПРЕДВРЕМЕ РОДЕНИ

Чудесно патување од 539 гр. до 1800 гр.

Автор: Редакција Рингераја | 1.8.2014
image

Од мало, кршливо, предвреме родено бебе, во здраво тримесечно бебе со тројно зголемена тежина - погледнете го патувањето на ова бебе во 100 денови

ПРЕДВРЕМЕ РОДЕНИ

ФОТО: Бебето кое одби да умре

Автор: Редакција Рингераја | 9.5.2014
image

Приказната за малиот Фин Џонс го обиколи светот и на милиони луѓе им покажа дека чудата се случуваат секаде околу нас

image

На родители од Индија, кои не можеле да ги платат трошоците за инкубатор во болницата по раѓањето на нивното бебе предвреме, докторот им препорачал да го стават бебето во преносен фрижидер

image

Ејби се роди предвреме и го немаше поголемиот дел на внатрешни органи во телото. Нејзините стомачни органи, цревата и јајниците беа надвор од нејзиното тело. Ова е нејзината чудотворна приказна на преживување

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Додека бебето спие.
пеперутка16

Вие сте сами дома, а бебето спие. Што правите најчесто?