|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

СЕКСИ ЌОШЕ

Зошто сексот по породување боли?

Автор: Редакција Рингераја | 3.9.2021
image

Иако звучи смешно, всушност е прилично вистина. Многу мајки се чувствуваат непријатно шест месеци по породувањето за време на врската со партнерот

image

Дали секојдневниот сексуален однос ја намалува можноста за зачнување?

image

Какво влијание има сексуалниот живот врз здравјето на мажите и жените

image

„Сексот за време на бременоста е добар за вашето тело, за вашата самодоверба, отчукувањата на срцето и за врската со партнерот“, вели писателката на „ Секси мајки" - Лу Паџет. Оваа книга ги поддржува жените да бидат активни во спалната соба

МАМИНО КАТЧЕ

Тато зошто си ја згмечил мама?!

Автор: Редакција Рингераја | 8.10.2013
image

На крајот од денот родителите го ставаат детето на спиење и се повлекуваат во својата спална соба да уживаат во својата интима. Тогаш неочекувано се отвора вратата, во собата влегува детето и прашува: “Тато зошто си ја згмечил мама”?

СЕ ЗА МАМИЧКА

Обновување на сексуалниот живот

Автор: Редакција Рингераја | 24.10.2021
image

И покрај тоа што Вашиот сексуален живот за време на бременоста се одвиваше нормално, сексот по породување е веројатно последното нешто на кое што мислите!

image

Неслучајно луѓето ја измислиле поговорката”Не постојат две добра”. Се чини дека сексот ги зголемува женските гради, но наглото зголемување на сексуалната активност го зголемува апетитот кај жените.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Додека бебето спие.
пеперутка16

Вие сте сами дома, а бебето спие. Што правите најчесто?