|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ПЛОД

Тестирајте се денес за мирна бременост

Автор: Дијагностика Фармахем | 5.4.2018
image

Дознајте повеќе за здравјето на вашето дете пред раѓањето

image

Нејзиниот син, Соер, има Даунов синдром и само поради тоа не бил поканет на роденденската забава на негов соученик, а сите останати 22 ученици добиле покана...

image

Повеќе од 400 ведри и насмеани лица вчера им го разубавија денот на децата со Даунов Синдром и заедно со нив трчаа на првата Хуманитарна трка во скопскиот Градски Парк, која што се одржа по поводсветскиот Ден на лицата со Даунов синдром

image

Денес е Светскиот ден на лицата со Даунов синдром. Денес облечете шарени чорапи и поддржете ги лицата со Даунов синдром

image

Човечкиот организам се состои од милиони клетки. Во јадрото на секоја една од нив е генетската информација, која се наоѓа во хромозомите и која ги одредува сите наследни карактеристики на поединецот

image

По повод Светскиот ден на лицата со Даунов синдром, фотографката Маја Аргакијева сподели фотосесија со Луција и Антонија, со цел да помогне во подигнување на свеста за лицата со посебни потреби

image

Трудница испраќа писмо до CoorDown (италијанската национална организација за луѓе со Даунов синдром) откако дознава дека нејзиното бебе ќе се роди со Даунов синдром. Главното прашање во писмото е "Каков живот ќе има моето дете?"

image

Емотивна исповед на татко на дете со Даунов синдром

ДЕЦА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ

Актерка со Даунов синдром

Автор: Редакција Рингераја | 24.2.2012
image

Скриена во ментален азил, бидејќи дауновиот синдром ќе донесе срам за нејзиното семејство, Лејди Памела Холанд живее осамен полу-живот, негувајќи ги фотографиите направени за компанијата. На BBC ќе се емитува втората сезона од серијата Нагоре-Надолу

image

По повод Меѓународниот ден на лицата со попреченост, Здружението запомош и поддршка на лица со Даунов Синдром- Синоличка ќе организираодбележување на овој ден во сабота, 03 Декември 2011г, со почеток во 12:00часот во Детскиот Креативен Центар

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Животот
пеперутка16

Кој период од вашиот живот бил најубав досега?