|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Честитки мама и тато за вашето новороденче. Хигиената е важен аспект на грижата за бебето и дневната бања е неопходна за да се одржи вашето бебе чисто и свежо

image

Како да го спречите хистеричното плачење на вашето бебе и да го претворите бањањето во пријатно искуство

ВРЕМЕ ЗА БЕБЕТО

Како да бањате бебе кое има егзема?

Автор: Редакција Рингераја | 9.4.2019
image

Практични совети од дерматолог. Прочитајте зошто бањањето е посебно важно за децата кои имаат егзема и како би требало да изгледа тоа

image

Гумените играчки кои ги користат децата во бања можеби изгледаат слатко и невино, но нивната внатрешност е навистина ужасна

МАМИНО КАТЧЕ

Вистината за мајчинството

Автор: Редакција Рингераја | 3.11.2015
image

Луѓето имаат какви ли не соништа. За животот, за идните планови, за големи достигнувања ... и јас имам такви. Но повеќето мои соништа се мали и секојдневни. На пример - сонот да се избањам...

image

Урнебесно смешно: Како децата се бањаат?

ВИДЕА

Видео: Најубавото бањање на светот!

Автор: Редакција Рингераја | 22.4.2014
image

Ново видео од француската медицинска сестра Sonia Rochel. Уживајте во магичните моменти на бањање

ОСНОВНА НЕГА

Бањање кое ќе Ве остави без здив

Автор: Редакција Рингераја | 18.9.2012
image

Толку нежност! Толку убавина! Нема да останете рамнодушни...Задолжително погледајте

ОСНОВНА НЕГА

Водич за нега на близнаци

Автор: Редакција Рингераја | 4.7.2012
image

Покрај огромната радост, раѓањето на близнаци претставува и своевиден стрес за родителите. Ако сте една од оние среќници кои очекуваат две бебиња, веројатно се грижите како ќе се снајдете со близнаците. Се надеваме дека овој водич ќе Ви биде од помош

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

cucla
izabelicka

cucla lazacka

da (80%)

ne (20%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!