|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Матичните клетки се категоризираат во зависност од нивното потекло и типот на специјализирани клетки што тие го продуцираат.

image

Матичните клетки, кои еден ден би можеле да дадат терапевтски опции за голем број растројства и заболувања на мускулите и коските, лесно можат да се издвојат од ткивото на папочната врвца.

image

CORD BLOOD ЕВРОПА АПЕЛИРА ЗА ПОДОБРА ИНФОРМИРАНОСТ НА ИДНИТЕ РОДИТЕЛИ

image

Матични клетки од сопствена папочна врвца - ефективен третман за животозагрозувачки хематолошки заболувања (заболувања на крвта)

Уникатноста на папочната врвца

Автор: Cryo Save, Bi-MEK | 4.5.2010
image

Во доцните 80-ти год. на изминатиов век, беше откриено дека крвта од плацентата и папочната врвца на новроденчето претставува неповторлив и незаменлив извор на хематопоетски (крвотворни) матични клетки.

Матични клетки

Автор: Cryo Save, Bi-MEK | 4.5.2010
image

Во мигот кога јајце клетка и сперматозоид ќе се спојат, сe зачнува новиот живот. Оплодената јајце клетка започнува да се дели, формирајќи двоклеточен ембрион. Овие две клетки натаму непрекинато се делат, така што по неколку недели ќе создадат зародишни пупки/зачетоци на органите на новиот фетус.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Sto mislite za imeto SARA??
RossanaMi se dopaga (74%)

Ne mi se dopaga (26%)


Број на сите гласови: 150

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!