|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Минаа непроспиените ноќи, маките со грчеви, нападот на плачење и сите други проблеми околу растењето на бебето и чувствувате дека имате доволно енергија и желба да пораснете уште едно дете…

Како да направите тест за бременост?

Автор: Редакција Рингераја | 31.3.2014
image

Се прашувате себеси -Дали сум бремена? Дознајте кога да направите тест за бременост дома, како да ги прочитате резултатите и што потоа да направите? Прочитајте ја оваа статија во која е опфатено се' што треба да знаете за тестовите за бременост

Шест митови за забременувањето

Автор: Редакција Рингераја | 10.5.2021
image

Сите парови не мислат на забременување. Многу од нив чекаат природата да го направи своето. Од друга страна, некои парови купуваат средства за одредување на плодните денови, планираат сексуални односи во овулација, но не успеваат да зачнат

Др.Оз советува:Ако сакате дете не ги чекајте 30-те

Автор: Редакција Рингераја | 10.3.2014
image

Иако денес жените многу подоцна се одлучуваат за бременост и мајчинство, Др. Оз предупредува дека отчукувањето на биолошкиот часовник е реалност која не смее да се игнорира, посебно ако еднаш сакате да имате деца

Бесплатно ин-витро и за второ дете!

Автор: Редакција Рингераја | 5.1.2014
image

Овој месец стапува во сила бесплатно ин витро за второ дете, кое финански ќе го покрива државата. Ова денеска го истакна премиерот Никола Груевски

Како да ги зголемите шансите за забременување?

Автор: Редакција Рингераја | 13.1.2014
image

Одлучивте дека сакате да имате бебе? Еве неколку совети кои ќе ви помогнат да забремените и да и дадете добар почеток на вашата одлука за бременост

Плодни денови?! Одиме во кревет!

Автор: Редакција Рингераја | 23.12.2013
image

Денес е ден за правење бебе! Паровите кои работат на бебе веќе неколку месеци, знаат дека ваков повик за секс ја убива желбата и спонтаноста. Што да направите за да уживате додека правите бебе?

Добриот појадок помага при забременување

Автор: Редакција Рингераја | 22.10.2013
image

Нова студија на истражувачите од Хебрејскиот Универзитет во Ерусалим и Универзитетот во Тел Авив, покажува дека добриот појадок може да има позитивно влијание на жените кои имаат проблем со плодноста

Седум начини за побрзо забременување

Автор: Редакција Рингераја | 30.9.2013
image

Сакате да забремените баш сега! Секако, оваа задача сакате да ја решите како и сите други задачи и работни обврски. Но, ова е можеби прв пат кога жената нема контрола над ситуацијата...

Најпопуларните природни афродизијаци

Автор: Редакција Рингераја | 10.5.2021
image

Афродизијаците или afrodisios, што на грчки означува љубовно уживање, претставуваат супстанци кои ја зголемуваат сексуалната желба кај луѓето. Постојат многу супстанци за кои се верува дека се афродизијаци кои се содржат во многу растенија и животни

СТРАНА 6 ОД 9


Анкета

машко име
new york

име за нашето бебе

Мартин (27%)

Иван (27%)

Андреј (46%)


Број на сите гласови: 226

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!