|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Секундарен стерилитет

Автор: Emma Hrimsley, Ivana Sucic | 28.4.2011
image

Првата бременост веројатно успешно ја испланиравте, но свесни ли сте дека денес многу жени страдаат од секундарен стерилитет?

Ендометриоза – болест кај жените

Автор: Helena Mlakar | 25.3.2011
image

Ендометриозата е болест која се манифестира со отсуство на внатрешната обвивка на матката во празнината на матката. Болеста е проследена со силна болка и кај една третина од жените е причина за неплодност.

Азбука на неплодноста

Автор: Редакција Рингераја | 18.11.2010
image

Рингераја за Вас подготви речник на поими поврзани со неплодноста со цел да Ви го олесни патот кон толку посакуваната цел, Вашето бебе!

Кој треба да се лекува со IVF(или ISCI) и IUI?

Автор: Редакција Рингераја | 17.8.2010
image

Во нашата земја околу 15% од брачните парови се неплодни. Денес 60 - 70% од неплодните брачни парови се одлучуваат за постапката на вештачко оплодување (IVF ) и други методи за потпомогната репродукција.

Азооспермија

Автор: Редакција Рингераја | 17.6.2010
image

Азооспермијата е една од најтешките облици на неплодност кај мажите. Тоа е состојба во која отсуствуваат сперматозоиди во ејакулатот.

Причини за стерилитет

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Фактот дека после година дена не можете да забремените, претставува добра причина да одите на доктор и проверите дали сте плодни.

СТРАНА 2 ОД 2


Анкета

ljubov kon mm
baby77

kolku na svojot soprug mu pokazuvate ljubov

na sekoe telefonsko javuvanje (24%)

ednas vo denot (9%)

ednas na nekolku dena (4%)

ponekogas (11%)

koga ke se pocuvstvuvam taka (52%)


Број на сите гласови: 112

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!