|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Запознајте го НОВИОТ Johnson’s

Редакција Рингераја, 30.5.2019
Johnson’s соработува со стручнаците и родителите ширум светот како би бил предводник во истражувањата и разбирањето на потребите на децата и родителите,поради што генерации семејства се ослонуваат на Johnson’s повеќе од 125 години

image
/11


Денешните родители веруваат дека помалку е повеќе па затоа ние внимателно ја оценуваме секоја состојка во нашите формули за да се уште ги правиме нив нежни,ефективни и безбедни.На нашите амбалажи се наведени 100% од состојките ,вклучувајќи ги и мирисите.

‘‘Новите производи на Johnson’s не содржат бои и се формулирани така што го минимизираат ризикот од алергии,односно содржат 90 % природно добиени состојки”

Новите Johnson’s формули се осмислени да бидат нашиот нов стандард за нежност .Ние ги исполнуваме или ги надминуваме глобалните стандарди за квалитет на производите за деца.

Едноставни и нежни производи кои не содржат парабени ,сулфати и фталати.Новите Johnson’s производи не содржат бои и се формулирани така што го минимизираат ризикот од алергии ,односно содржат 90% природно добиени состојки.         

Послушавме 11500 мајки, како нивното мислење би ни помогнало да го обликуваме и усовршиме  дизајнот  на нашите производи.На таа основа сме дошле до ергономски дизајн, лесен за држење,како и показател на возраста кој ќе им го олесни  на родителите  изборот на производите.

 

УЖИВАЈТЕ ВО НОВИТЕ JOHNSON’S  ПРОИЗВОДИ

 

1

Бебето треба да спие со мајката до третата...
Бројни истражувања покажале дека срцето на бебето е под многу поголем стрес ако треба да спие само
69
Причини да не примате гости по породувањето
Кога во семејството ќе се појави нов член, сите блиски чекаат со нетрпение да го видат и да го подржат во раце. Но сепак...
29
Грешки кои ги прави секоја мајка по породу...
Дали за прв пат станувате мајка? Оваа промена макар и радосна, може да биде и многу стресна за вас. Загриженоста околу д...
27
Како се менуваат градите по бременоста
Градите после породувањето, дали доите или не, се соочуваат со промени неколку месеци откако ќе се породите. Овие промен...
22


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

peperutka84
peperutka84

Dragi moi koe ime spored vas e podobro za moeto bebe?

Andrej (26%)

Matej (25%)

Darin (9%)

Kalin (12%)

Petar (24%)

Ilin (5%)


Број на сите гласови: 144

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!