|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Забавни факти за бебињата родени во април

Редакција Рингераја, 20.4.2021
Април е толку убав месец за пречек на нов живот на светот. Дождот го расчистува студот од минатите денови, а цвеќињата ѕиркаат со главите од почвата, инсинуираат шарени денови пред нас
Клучни зборови:

image
/11


 

Дијаманти и маргаритки и Ден на планетата Земја, о мое! Април е толку убав месец за пречек на новиот живот во светот. Дождот го расчистува студот од минатите денови, а цвеќињата peиркаат со главите од почвата, инсинуираат шарени денови пред нас. Вашата мала пролетна мила е здив на свеж воздух за нашиот свет. . . отворање на очите кон чудо од нова сезона! Еве неколку забавни факти за вашето априлско бебе.
Кога theвездите се усогласуваат, а вашето мало пристигнува, тие паѓаат под еден од двата астролошки знаци овој месец. Ако бебе дојде во првата половина на месецот, помеѓу 1 април и 19 април, на рацете ќе имате малку знак за пожар. Овенот е првиот знак во зодијакот - што може да значи дека вашето бебе ќе сака да биде предводник на глутницата. Кога помислуваме на оние кои потпаѓаат под овој знак, мислиме на храбри и луѓе со силна волја. Astrology.com вели: „Овните се трагачи кои одат напред на непозната територија за да го исчистат патот пред другите“. Ова звучи како рецепт за вашето бебе да биде иден свет-менувач! Бидете сигурни дека сте одбрале име за да одговара на нивната неверојатна природа.
Кога theвездите се усогласуваат, а вашето мало пристигнува, тие паѓаат под еден од двата астролошки знаци овој месец. Ако бебе дојде во првата половина на месецот, помеѓу 1 април и 19 април, на рацете ќе имате малку знак за пожар. Овенот е првиот знак во зодијакот - што може да значи дека вашето бебе ќе сака да биде предводник на глутницата. Кога помислуваме на оние кои потпаѓаат под овој знак, мислиме на храбри и луѓе со силна волја. Astrology.com вели: „Овните се трагачи кои одат напред на непозната територија за да го исчистат патот пред другите“. Ова звучи како рецепт за вашето бебе да биде иден свет-менувач! Бидете сигурни дека сте одбрале име за да одговара на нивната неверојатна природа.
Исто како и врската помеѓу мајката и детето, дијамантот е засекогаш. Роден камен во април е дијамант, што претставува долговечност и среќа. Овој камен се смета за најсилниот и најтрајниот скапоцен камен - совршен приказ на врската што ја формирате вие ??и вашето бебе. Длабочината на посветеност што ќе ја чувствувате за вашето дете е навистина најчистата форма на убов. Врската што ќе ја формирате вие ??и вашето бебе се јавува природно, силна врска донесена од некои моменти на бременост и породување со висок интензитет. Како и вашиот дијамант, целиот тој стрес и притисок ќе донесат нешто убаво: вашето бебе!
Малку сладок грашок
Може да биде отпуштен и гушкав дена пред вас и вашето априлско бебе. Едно од раѓачките цвеќиња за април е Дејзи. Овие слатки и ситни растенија секако ќе донесат насмевка на кое било лице. Тие се ангелски, со своите меки мали ливчиња и весели жолти центри. Маргаритката е растение кое не се гужва. Тие можат да растат и да напредуваат во која било околина, затворајќи ги ливчињата за спиење навечер и повторно се будат кога ќе дојде новиот ден. Бидејќи бебето нема ливчиња за да ни покаже кога се подготвени за спиење, обидете се да ги научите сигналите за да останат затрупани до зори!
Слаткиот грашок е другиот симболичен цвет на април. Прекрасниот мирис на сладок грашок ќе ве привлече, убедувајќи ви да му дадете уште еден мирис, слично на мирисот на главата на вашето ново скапоцено бебе. Овој цвет означува блаженство. . . совршен опис на она што ќе го чувствувате за вашето априлско дете.
Среќа мамичка!
Дали го планиравте овој датум на раѓање? Или случајно го зграбивте најбараниот билет во градот ?! Според „Сајленс дејли“, мајките дури би биле подготвени да платат за нивните деца да паднат под овој роден месец! Соња Орефис, професор, рече: „Нашата работа откри дека навистина постои желба да се породи на пролет“. Вашето бебе ќе пристигне кога ризикот од грип е статистички помал, распоредот за работа и кариера може да се реди полесно со закрепнувањето и сврзувањето по породувањето, а заканата да остане бремена во летните горештини исчезна! Бебешко од пролет е посакуван план!
Поглед на светлата страна!
Вашето априлско бебе може да биде вашиот мал оптимист во семејството, и погледнете го животот со менталитет полн со чаша! Според европските истражувања, луѓето родени во пролет и лето имаат поголема веројатност да имаат претерано позитивен став отколку луѓето родени во другите месеци. Можеби сезоните влијаат на невротрансмитерите на нашите малечки кои влијаат на расположението и им помагаат да бидат наши весели бебиња. Што и да е, ние сакаме среќно бебе!
Познати родендени близнаци!
Вашето бебе може да сподели роденден со. . .
1 април: Аса Батерфилд
2 април: Мајкл Фасбендер
3 април: Еди Марфи, Алек Болдвин, Адам Скот, ennени Гарт, Аманда Бајнс
4 април: Роберт Дауни rуниор, Дејвид Крос
5 април: Хејли Атвел, Лили Jamesејмс, Фарел Вилијамс
6 април: Пол Рад, Зак Браф
7 април: Расел Кроу, ieеки Чен
8 април: Патриша Аркет
9 април: Кристен Стјуарт, Денис Кваид, Лејтон Мистер, Ел Фанинг
10 април: ieејми Чунг, Стивен Сигал, Менди Мур, Хејли elоел Осмент
11 април: ennенифер Еспосито

Дијаманти, маргаритки и Ден на планетата Земја!

Април е толку убав месец за пречек на нов живот на светот. Дождот го расчистува студот од минатите денови, а цвеќињата ѕиркаат со главите од почвата, инсинуираат шарени денови пред нас. 

 

Еве неколку забавни факти за вашето априлско бебе

Кога ѕвездите се усогласуваат, а вашето мало пристигнува, тие паѓаат под еден од двата астролошки знаци овој месец. Ако бебето дојде во првата половина на месецот, помеѓу 1 април и 19 април, на рацете ќе имате малку знак за пожар. Овенот е првиот знак во зодијакот - што може да значи дека вашето бебе ќе сака да биде предводник. Кога помислуваме на оние кои потпаѓаат под овој знак, мислиме на храбри и луѓе со силна волја. Astrology.com вели: „Овните се трагачи кои одат напред на непозната територија за да го исчистат патот пред другите“. Ова звучи како рецепт за вашето бебе да биде иден свет-менувач! Бидете сигурни дека сте одбрале име за да одговара на нивната неверојатна природа.

Исто како и врската помеѓу мајката и детето, дијамантот е засекогаш. Роден камен во април е дијамант, што претставува долговечност и среќа. Овој камен се смета за најсилниот и најтрајниот скапоцен камен - совршен приказ на врската што ја формирате вие ??и вашето бебе. Длабочината на посветеност што ќе ја чувствувате за вашето дете е навистина најчистата форма на љубов. Врската што ќе ја формирате вие ??и вашето бебе се јавува природно, силна врска донесена од некои моменти на бременост и породување со висок интензитет. Како и вашиот дијамант, целиот тој стрес и притисок ќе донесат нешто убаво: вашето бебе!

 

1


Едно од раѓачките цвеќиња за април се маргаритките. Овие слатки и ситни растенија секако ќе донесат насмевка на кое било лице. Тие се ангелски, со своите меки мали ливчиња и весел жолт центар. Маргаритката е растение кое не е многу захтевно. Тие можат да растат и да напредуваат во која било околина, затворајќи ги ливчињата за спиење навечер и повторно се будат кога ќе дојде новиот ден. Бидејќи бебето нема ливчиња за да ни покаже кога се подготвени за спиење, обидете се да ги научите сигналите за да останат заспани до зори!

Слаткиот грашок е другиот симболичен цвет на април. Прекрасниот мирис на сладок грашок ќе ве привлече, убедувајќи ви да му дадете уште еден мирис, слично на мирисот на главата на вашето ново скапоцено бебе. Овој цвет означува блаженство. . . совршен опис на она што ќе го чувствувате за вашето априлско дете.

 

2

 

Среќна мамичка!

Дали го планиравте овој датум на раѓање? Или случајно го зграбивте најбараниот билет во градот ?! Според „Сајленс дејли“, мајките дури би биле подготвени да платат за нивните деца да се родат овој месец! Соња Орефис, професор, рече: „Нашата работа откри дека навистина постои желба да се роди бебе во пролет“. Вашето бебе ќе пристигне кога ризикот од грип е статистички помал, распоредот за работа и кариера може да се реди полесно со закрепнувањето и сврзувањето по породувањето, а заканата да се остане бремена во летните горештини исчезна! Бебе од пролет е посакуван план!


Поглед на светлата страна!

Вашето априлско бебе може да биде вашиот мал оптимист во семејството. Според европските истражувања, луѓето родени во пролет и лето имаат поголема веројатност да имаат претерано позитивен став отколку луѓето родени во другите месеци. Можеби сезоните влијаат на невротрансмитерите на нашите малечки кои влијаат на расположението и им помагаат да бидат наши весели бебиња. Што и да е, ние сакаме среќно бебе!

 

3

 

Познати родендени во април !

Вашето бебе може да сподели роденден со. . .


1 април: Аса Батерфилд

2 април: Мајкл Фасбендер

3 април: Еди Марфи, Алек Болдвин, Адам Скот, Џени Гарт, Аманда Бајнс

4 април: Роберт Дауни јуниор, Дејвид Крос

5 април: Хејли Атвел, Лили Џејмс, Фарел Вилијамс

6 април: Пол Рад, Зак Браф

7 април: Расел Кроу, Џеки Чен

8 април: Патриша Аркет

9 април: Кристен Стјуарт, Денис Кваид, Лејтон Мистер, Ел Фанинг

10 април: Џејми Чунг, Стивен Сигал, Менди Мур, Хејли Џоел Осмент

11 април: Џенифер Еспосито

12 април: Саоирсе Ронан, Шанен Доерти, Клер Дејнс, Бруклин Декер

13 април: Рон Перлман

14 април: Адриен Броди, Сара Мишел Гелар, Абигејл Бреслин

15 април: Ема Вотсон, Ема Томпсон, Сет Роген

16 април: Мартин Лоренс, Jonон Криер

17 април: Џенифер Гарнер

18 април: Конан О’Брајан, Мелиса Џоан Харт, Америка Ферера

19 април: Ешли Џад, Кејт Хадсон

20 април: Џесика Ланг, Кармен Електра, Миранда Кер

21 април: Тони Данза, Енди Мекдауел

22 април: Џек Николсон

23 април: Валери Бертинели, Џорџ Лопез, Мајкл Мур, он Сина

24 април: Барбра Стрејсенд

25 април: Рене Зелвегер, Сара Пакстон

26 април: Чанинг Тејтум, Џет Ли, Кевин Џејмс

27 април: Сали Хокинс

28 април: Џесика Алба, Пенелопе Круз

29 април: Мишел Фајфер, Jerери Зајнфелд, Ума Турман

30 април: Кирстен Данст, Гал Гадот

Без разлика под кој ѕвезден знак е родено вашето бебе или со која позната личност се случи да го сподели својот празничен ден, единственото нешто што е важно е да се тука! Добредојдовте, априлски бебиња!

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Што е неопходно да имате по породувањето?
Олеснителни околности за мајките после породувањето
10
Шокантна вистина за влажните марамчиња
Истражувачите од клиниката Мејо во Минесота докажаа дека хемикалијата метилхлороизитиазолинон MCI, која се користи во в...
5
Корката леб - опасна за бебињата!
Омилен совет на бабите: Дајте му на бебето корка леб за да се научи да џвака и тоа што побрзо тоа подобро. Штом почне д...
4
Најдобрите природни антибиотици
Многупати досега сме се увериле дека природата е чудотворна и дека нејзините производи можат да ни помогнат за многу пр...
4