|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Изведено на Медо Фест - Прилеп

image
/11


 

 

Пчелка 1: Добар ви ден почитувани. Ние сме веселите пчелки и сакаме да се дружиме малку со вас,
да ви кажеме нешто многу важно.

Пчелка 2: Нашата работа е, да се грижиме за вашето здравје. А како го правиме тоа?
Произведуваме сладок мед ,кој е многу здрав и полезен за сите вас.

Пчелка3: Нашиот производ содржи многу витамини, а ние знаеме дека тие се чувари на
здравјето.

Пчелка 1: Медот има златно жолта боја, слична на сонцето. Понекогаш сонцето ни личи на голема
пита од мед.

Пчелка 2: Да знаете, дека вие луѓето не сте единствени кои го сакаат медот.

Пчелка3: Неодамна, од едни наши роднини во густата шума, разбравме дека имало едно
семејство на мечки, на кои медот им бил омилена храна.

Пчелка 4: Да, да, не чудете се. И животните знаат која храна да ја одберат и да ја јадат. Има
правила во животинскиот свет, кои животните ги применуваат за да преживеат, да бидат силни и
здрави.

Пчелка 1: Сепак, вие лугето сте најсовршените суштества на планетата и затоа со почит ви се
обраќаме вам.

Пчелка2: Ве молиме, да не го занемарите нашиот мед. Тој ке ви помогне да бидете убави, здрави и
силни.

Пчелка2: Направен е од топлите зраци на сонцето, од нежното милување на ветрот, од песната на
птиците, од жуборот на потоците.

Пчелка 3: Направен е, како еден од многуте дарови на природата за вас.

Пчелка4: Направен е со љубов и многу труд, и затоа ве молиме:

Сите четири пчелки заедно: Јадете здрава храна, која доаѓа од природата и јадете мед.

До следно видување

A mund te mbetesh shtatzene gjate ciklit m...
Shtatzenia eshte ajo qe ndodhe kur sperma e mashkullit takon vezen e femres dhe veza e fekonduar me pas ngulitet ne mure...
4
Селанецот и неговите синови
Детско катче
3
Разговор со деновите
Детски песнички
3
Народни поговорки - Х
Народни поговорки
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Грип
NatashaN

Дали се плашите од новиот т.н. свински грип?

Да (71%)

Не (29%)


Број на сите гласови: 120

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!