|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Пакет подароци за трудници, бебиња и деца за мај 2022

Редакција Рингераја, 11.5.2022
Пријавете се навреме за вашиот пакет со подароци. Овој месец имаме уште еден нов спонзор. Што подаруваме проверете во продолжение

image
/11


Услови за учество

• Пакет за бременост
Наградната програма е отворена за бремени жени од 1-ва до 35-та недела од бременоста кои поднеле апликација преку електронскиот формулар, во согласност со упатствата објавени на www.ringeraja.mk и се согласуваат со Општите услови на Програма за Pакет подароци.
Пријавувањето на порталот НЕ е услов за учество.
Бремената жена може да аплицира неколку пати (неколку месеци) во кои ги исполнува горенаведените услови. Во случај бремената жена да биде извлечена, таа повеќе нема да може да аплицира за наградната програма во следните месеци или нејзиното повторно пријавување повеќе нема да се разгледува.


• Пакет за новороденче, доенче
Во наградната програма можат да учествуваат:
- трудници кои имаат очекуван датум на раѓање во тековниот месец на извлекувањето,
- мајки (или нивните партнери) кои веќе се породиле во тековниот месец на извлекувањето (т.е. имаат новороденче дома), и
- мајки (или нивните партнери) кои имаат бебе дома до една година.
Овие корисници мора да поднесат апликација преку електронскиот формулар во согласност со упатствата објавени на www.ringeraja.mk и да се согласат со Општите услови и услови на Програмата за пакети подароци.
Пријавувањето на порталот НЕ е услов за учество.
Родителот може да аплицира неколку пати (неколку месеци) во кои ги исполнува горенаведените услови. Во случај корисникот да биде извлечен, тој/таа повеќе нема да може да аплицира за наградната програма во следните месеци или неговата/нејзината повторна апликација повеќе нема да се разгледува.

 

Повеќе за актуелните пакети >>>

 
• Пакет за мали деца (1-3 години)
Наградната програма е отворена за родители или законски застапници * на деца кои наполниле 1 година и до тригодишна возраст во тековниот месец на извлекувањето, поднеле апликација преку електронска форма, според упатствата објавени на www.ringeraja.mk и се согласувате со Општите услови и услови на pрограмата за Пакет подароци.

Пријавувањето на порталот НЕ е услов за учество.
Родителот може да аплицира неколку пати (неколку месеци) во кои ги исполнува горенаведените услови. Во случај корисникот да биде извлечен, тој/таа повеќе нема да може да аплицира за наградната програма во следните месеци или неговата/нејзината повторна апликација повеќе нема да се разгледува.
 
• Пакет за дете (3-7 години)
Наградната програма е отворена за родители или законски застапници* на деца кои имаат најмалку 3 години, а најмногу 7 години во тековниот месец на извлекувањето, поднеле апликација преку електронска форма, согласно упатството објавено на www.ringeraja.mk и се согласуваат со Општите услови и правилата на Програмата за пакети подароци.

Пријавувањето на порталот НЕ е услов за учество.

Родителот може да аплицира неколку пати (неколку месеци) во кои ги исполнува горенаведените услови. Во случај корисникот да биде извлечен, тој/таа повеќе нема да може да аплицира за наградната програма во следните месеци или неговата/нејзината повторна апликација повеќе нема да се разгледува.

 

ПРИЈАВЕТЕ СЕ ЗА ВАШИОТ ПАКЕТ ПОДАРОК >>>

 

Подароци за мај

Трудници

Gyn Phy 200 ml за трудници и мајки

GYN-PHY – ОСВЕЖУВАЧКИ ГЕЛ ЗА ИНТИМНА ХИГИЕНА

 1. НЕЖНО ЧИСТИ – За дневна интимна хигиена, обезбедува свежина и комфорт
 2. ШТИТИ од можни иритации
 3. ОДРЖУВА БАЛАНС НА ВАГИНАЛНАТА ФЛОРА – благодарение на физиолошка pH 5.5

Секојдневна употреба, 1-2 пати дневно

Превенција на бактериски инфекции, кај менструација, менопауза, трудници

 

1

 

Новороденче/доенче

Uriage BABY ПРВО ХИДРАТАНТНО МЛЕКО за тело

За нежната бебешка кожа...

Нашето деликатно млеко во целост ја хидратизира, смирува, храни и штити бебешката кожа. Се користи за лице и тело, а прекрасниот мирис ќе ја воодушеви секоја мајка.

 • Ја хидрира и негува кожата на лицето и телото
 • Ја храни и штити сувата кожа
 • Содржи Shea butter, llipe butter, glycerin
 • Нелеплива, немасна текстура

 

2

URIAGE BEBE Прв заштитен крем за пеленска регија

URIAGE Bebe прв крем за заштита и смирување на црвенило во пеленска регија 100 ml.

 1. Штити од штетното дејство на урината и столицата со формирање на заштитна обвивка.
 2. Иновативна, немасна формула со која кожата “дише”, а притоа е целосно заштитена.
 3. Спречува појава на црвенило и ја штити кожата во пеленската регија

Крем наменет за нега и заштита на пеленската регија

Има заштитно и регенеративно дејство

Ја штити и смирува нежната бебешка кожа

Наменет за секојдневна употреба

 

1

Uriage BABY Првa маслена купка за бањање 1ST CLEANSING OIL

 1. Ова хранливо масло за чистење нежно ја чисти нежната и осетлива кожа на бебето.
 2. Неговата формула, вклучувајќи го природниот комплекс [Uriage Thermal Water + Organic Edelweiss] во комбинација со нежни средства за надополнување на липидите, ја штити кожата од ефектите на сушење.
 3. Придобивки од користење на маслото за капење:

ЧИСТИ

Неговата екстра-нежна основа за чистење без сапун и физиолошка pH вредност нежно ја чисти кожата.

ЈА ШТИТИ ДЕТСКАТА КОЖА

Неговиот природен комплекс [Uriage Thermal Water + Organic Edelweiss] ја зачувува, заштитува и зајакнува бариерата на кожата на бебето.

ЈА ХРАНИ И ХИДРИРА ДЕТСКАТА КОЖА

Благодарение на неговата маслена текстура и екстракти од хибискус и глицерин, ја хидрира и ја храни сензитивната кожа на бебето.

Со користење на маслото за капење кожата е мека и еластична.

 

3

 

Спонзор во програмата пакет подароци Мало Дете 1-3 години е Натусана Македонија - Здрава Навика

Мало дете 1-3 години

Во пакетот подароци добивате:

Лакалут Кидс 2-6 години

 

 

 

 

 


 

 

Лакалут Кидс 2-6 години паста за млечни заби, без шеќер, со витамини А и Е и пријатен вкус на питомо нане. 

Содржи ксилитол и флуориди за реминерализација на забниот емајл и заштита од кариес и штетни киселини. Содржи натриум флуорид и Олафлур (1000ppm). Состав (INCI): означен e на пакувањето. 

Пакување: 1 ПЕ туба x 55 ml/кутија

 

1

 

ПРИЈАВЕТЕ СЕ ЗА ВАШИОТ ПАКЕТ ПОДАРОК >>>

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Рингераја - промотивно видео
Заедно, Ти, Јас ...тоа е приказната за нашето семејство - семеен портал www.ringeraja.mk
2
Медиумите за хуманитарната роденденска акција
Подолу може да видите дел од нашата архива, како медиумите информираа за хуманитарната роденденска акција органзирана на...
2
Информација за реализираниот проект Детско...
Инпрес информира за реализираниот проект Детско каче на Рингераја.мк
2
Почетоците на Рингераја
Почетоците на Рингераја беа забележани од ТВ медиуми и пишани медиуми, за жал само дел од нив ги имаме во нашата архива....
2
Анкета

Големината на градите по доењето.
пеперутка16

Дали вашите гради останале исти по доењето или се помали/поголеми од пред бременоста и доењето?