|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

НАГРАДНА ИГРА: Парови спои и Лакалут награди освои

Редакција Рингераја, 30.4.2024
Ајде да играме Меморија и да освоиме награди! Натусана и Рингераја организираат наградна игра со спојување парови во која може да освоите вредни награди од Лакалут. Може да играте колку пати сакате, а наградите се одлични. Ајде сите на Рингераја.мк!

image
/11


Во пресрет на Велигденските празници и убавото време, Натусана и Рингераја.мк ја започнуваат наградната игра Меморија:

Парови спои и Лакалут награди освои.

 

 

со задоволство ви даваме можност да освоите одлични награди од брендот Nutrino Junior. Како? Со тренинг за меморија, се разбира!
Заедно со Нутрино ве покануваме да се радувате на сончевите денови, да играте семејни игри и да се натпреварувате во една особено интересна: „Соклопете парови и освојте награди на Нутрино Јуниор“. Ќе се забавуваме заедно, ќе ги тренирате вашите сиви ќелии и во исто време ќе можете да освоите една од големите НАГРАДИ НА НУТРИНО ЈУНИОР!
Најдете ги паровите Nutrino Junior и една од 5 атрактивни награди може да биде ваша. 5 победници добиваат ранец Nutrino Junior кој содржи:

Среќни сме што можеме да ви дадеме можност да освоите одлични награди од брендот Лакалут.

Како?

Со играта меморија, се разбира!


Заедно со Натусана ве покануваме да се радувате на сончевите денови, да играте семејни игри и да се натпреварувате во една особено интересна игра „Парови спои и Лакалут награди освои“.

Ќе се забавуваме заедно, ќе ги тренираме мозочните ќелии и во исто време ќе можете да освоите една од големите НАГРАДИ НА ЛАКАЛУТ!


Најдете ги паровите на Лакалут пасти, Лакалут четки за заби, Лакалут конец за заби и една од 3-те атрактивни награди може да биде ваша. Тројца победници добиваат пакет производи од Натусана кој содржи:

 

- Лакалут паста за заби Јуниор 6+ години

- Лакалут Мулти ефект плус витамини и минерали паста за заби

- Лакалут четка за заби 4+

- Лакалут Сензитив четка за заби

 

Играјте со вашето дете/деца! Ќе се изненадите колку добро се справуваат и со колку ентузијазам ќе ја решат задачата. Заедно ќе бидете посилни и уште побрзо ќе дојдете до магичниот спој.

 

Играјте сега 
Кликнете ТУКА > > > 

 

Наградната игра започнува на 30.04.2024 (вторник) и ќе трае до 01.06.2024 (сабота) заклучно со 23:59 часот. На првиот работен ден по завршувањето на наградната игра, односно 03.06.2024 година (понеделник) на порталот Рингераја.мк ќе најдете објава со среќните добитници, кои Натусана ќе ги воодушеви со одлични награди, кои ќе им помогнат на вашите деца да имаат здрави навики и здрави заби.

 

Ви посакуваме добра меморија и многу споени парови!

 

Прочитајте подетални правила на наградниот натпревар подолу.

 

Играјте сега 
Кликнете ТУКА > > > 

 

ПРАВИЛА НА НАГРАДНАТА ИГРА

1. Општи одредби

 

Дану Медиа ДООЕЛ Скопје, Булевар Партизански Одреди 155/1 мезанин 3 (организатор), спонзорирана од Натусана Здрава Навика(во понатамошниот текст спонзор) помеѓу 30.4.2024 година. и 01.6.2024 година. на порталот www.ringeraja.mk организираaт награден натпревар "Парови спои и Лакалут награди освои".

 

2. Награди

На крајот од наградниот натпревар, организаторот ќе извлече 3-ца победници од сите апликации на корисниците кои учествуваат, а победниците ќе добијат по еден пакет Лакалут производи кој содржи:

 

- Лакалут паста за заби Јуниор 6+ години

- Лакалут Мулти ефект плус витамини и минерали паста за заби

- Лакалут четка за заби 4+

- Лакалут Сензитив четка за заби

 

Наградата не може да се замени за друга награда или за парични средства.

 

3. Кој може да учествува?

Право на учество на натпреварот имаат сите корисници на Рингераја.мк. Право на учество на натпреварот немаат вработените во ДАНУ Медиа ДООЕЛ Скопје, како и соработниците на организаторот на натпреварот (спонзорот). Доколку при проверка на податоците на добитникот на наградата се утврди дека има прекршување на ова правило, наградата/наградите ќе бидат распределени на следниот натпреварувач според претходно утврдениот пласман, кој учествувал согласно правилата. Може да учествуваат и корисници надвор од Македонија, но наградата се испраќа на адреса во Македонија.

 

Играјте сега 
Кликнете ТУКА > > > 

 

4. Пријава за учество

Со учество во натпреварот, регистрираниот корисник не презема дополнителни обврски или ограничувања на тековните општи услови за користење на порталот Рингераја.мк, тој исто така има право да се повлече од натпреварот или да ја одбие наградата.

 

5. Начин на натпреварување

Организаторот на натпреварот ќе ги покани сите членови на порталот Рингераја.мк активно да учествуваат на натпреварот преку оглас на Фејсбук страницата, како и преку текст на порталот Рингераја.мк. На порталот ќе биде објавена посебна страница посветена на натпреварот.

 

Натпреварот официјално ќе започне во вторник, 30 април 2024 година во 00:00 часот, а ќе заврши во сабота 1 јуни 2024 година во 23:59 часот. Натпреварот ќе трае во овој период секој ден, 24 часа без прекин.

 

Задачата на натпреварувачите е да пронајдат и спојат парови од идентични слики. Кога ќе ги најдат, треба да ги внесат сите потребни податоци (име, адреса, телефонски број и е-пошта) и на крај да кликнат на копчето „Потврди“. После тоа, корисникот може повторно да се натпреварува со кликнување на копчето „Играј повторно“. Колку повеќе пати еден натпреварувач учествува, толку повеќе има шанси да биде извлечен како победник.

 

При пребарување на парови, на учесниците им се мери времето во кое сите парови се правилно склопени, но ова време не се зема предвид при доделувањето на наградите и победниците се одредуваат исклучиво со ждрепка. Времето е само информативен податок за играчот, кој на тој начин може да го оцени неговиот напредок во играта.

 

Извлекувањето ќе се изврши првиот работен ден по завршувањето на натпреварот, односно на 03.06.2024 година, во седиштето на Дану Медиа ДООЕЛ, а резултатите ќе бидат објавени истиот ден на Рингераја.мк, а победниците ќе бидат известени по е-пошта.

 

Играјте сега 
Кликнете ТУКА > > > 

 

6. Испорака и подигање на награди

Наградите ќе бидат испратени до победниците на адресата во Македонија, на трошок на спонзорот, во рок од 30 дена од завршувањето на натпреварот.

 

7. Собирање и користење на податоци

 

Организаторот на конкурсот се обврзува да ги користи податоците собрани за време на натпреварот во согласност со закон. Доколку е потребно да се обезбеди подобра услуга на корисникот на компјутерот, со инсталирање на дополнителна функција, корисникот ќе биде известен и ќе биде побарана дозвола. Без експлицитна дозвола, функцијата нема да се инсталира како дел од дополнителната функционалност на системот.

 

Секој учесник на натпреварот се согласува организаторот да ги обработува личните податоци добиени од учесниците во текот на натпреварот, во своите збирки, да ги користи за статистичка обработка, за потребите на натпреварот и за испраќање информации (по електронска пошта и редовна пошта).

 

Организаторот на натпреварот ги штити сите лични податоци добиени од учесниците во согласност со прописите кои ја регулираат заштитата на личните податоци. Организаторот може да ги користи личните податоци добиени од учесниците исклучиво за целите за кои се добиени. Учесникот или неговиот старател или законски застапник може во секое време да ја отповика неговата согласност за користење на личните податоци собрани за време на натпреварот за цели на директен маркетинг.

 

Играјте сега 
Кликнете ТУКА > > > 

 

Дану Медиа ДООЕЛ

 

Скопје, 29 април 2024 година

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Контактирајте не
Сакате посебна понуда за огласување наменета за Вашата компанија, сакате да испратите текст за објавување до нашата Реда...
6
Натусана - 20 години присуство на македонс...
Оваа година се навршуваат 20 години од присуството на Натусана на македонскиот пазар. По тој повод се организира голема ...
4
Рингераја - приказна за нашето семејство!
Рингераја е повеќе од медиум, Рингераја е пријател, Рингераја е советник, Рингераја е рамо за плачење, Рингераја е помош...
2
Соработка со Рингераја
Отворени сме за соработка, доколку сте заинтересирани Ве повикуваме да не исконтактирате.
2
Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?