|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Кејт Мидлтон носи девојче?!

Редакција Рингераја, 6.3.2013
Англија нека се подготвува за уште една кралица! Кејт Мидлтон даде знак дека носи девојче! На војвотката и било поклонето бело мече, а таа искоментрала “Благодарам. Ќе го земам тоа за мојата ќ----” и прекинала на средина на реченицата

image
/51


 

 

Кога војвотката била запрашана дали сакала да изговори “ќерка”, таа рекла “не кажуваме”. Еден сведок му го пренесол своето возбудување на новинарите: “Ја прашав дали носите девојче и ми одговори – сеуште не знаеме, а потоа смеејќи се рече – не кажуваме, среќно гушнувајќи го мечето.”

US Weekly дознава дека Вилијам и Кејт неодамна го дознале полот на бебето, но им кажале само на своите родители.

Ако војвотката Кејт роди девојче, тоа ќе биде голема радост за неа и Вилијам, а уште поголема радост за Велика Британија. Бабата на принцот Вилијам, кралицата Елизабета втора, неодамна реши дека ако првото дете на Вилијам и Кејт биде девојче, ќе добие титула принцеза. Според декретот, првороденото дете на Вилијам и Кејт ќе биде наследник на тронот, без оглед на полот.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Што чувствува бебето во 9-от месец од брем...
Штом жената дознае дека очекува бебе, нејзиниот живот се менува на начини на кои можеби никогаш не ни замислувала
4
Абортус - прекинување на бременоста
Под предизвикан абортус се подразбира прекинување на бременоста пред да биде плодот способен за живот надвор од телото н...
4
Што не смеете да кажете на бремена жена?
Исклучително прекрасно е чувството кога сте прв пат бремени – загрижени, несигурни, но сепак лудо среќни. Имате многу пр...
4
Хормон на бременоста – hCG
Клетките на растечкиот ембрион започнуваат да лачат хормон наречен хуман хорионски гонадотропин или hCG, супстанција кој...
3
Анкета

vlazni maramcinja
Bufce

kakvi vlazni maramcinja koristite za svoeto bebe?

pampers (18%)

bekolino (4%)

bekutan aloe vera (7%)

bekutan (51%)

drugi (19%)


Број на сите гласови: 273

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!