|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Фото: Првата средба со бебето

Редакција Рингераја, 23.6.2020
Првиот поглед, првиот допир, првиот плач. Погледнете ја галеријата на прекрасни фотографии
Клучни зборови:

image
/11


Австралиските фотографи Ривер Бенет и Бел Пангбурн се здружиле во проектот "The first hello" за да го документираат еден од најважните настани во животот на секој родител: првата средба со бебето. Првиот послед, првиот допир, првиот плач. Погледнете ја галеријата на прекрасни фотографии.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

Најубави имиња за момчиња по ваш избор
Ги повикавме мајките на Facebook да ни кажат кои им се омилени имиња за момчиња. Еве го нивниот избор
22
Најубави имиња за девојчиња по ваш избор
Ги повикавме мајките на Facebook да ни кажат кои им се омилени имиња за девојчиња. Еве го нивниот избор
17
18 знаци со кои подобро ќе го разберете бе...
Кога бебето е навистина мало, неговите родители имаат тенденција да стравуваат во врска со благосостојбата и здравјето н...
12
Готвач за бебе
Кашички од зеленчук од 6 – 8 месеци
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Во текот на денот сум?
kikicka

Какво е вашето расположение во текот на денот?

Среќна (13%)

Загрижена (6%)

Депресивна (9%)

Зависи од времето (32%)

Се трудам да сум позитивна (41%)


Број на сите гласови: 101

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!