|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

10 работи за здрав живот

www.getlokal.mk, 13.9.2014
Дознајте ги десетте начини како да водите активен, а притоа здрав живот што во овој динамичен свет воопшто не е лесно

image
/11


 

Секојдневен тренинг


Секојдневно изберете си одредена вежба и нека стане ваша рутина. Ќе имате забележителни резултати и без да одите редовно во фитнес-центар. Секогаш користете ги скалите наместо лифтот, по ручекот излезете на прошетка и немојте да ги избегнувате куќните обврски.

 

1

 

Домашното милениче како тренер
Доколку имате услови и простор, набавете си миленик. Не само што се мили и слатки, туку делуваат врз крвниот притисок, го смалуваат нивото на стрес и ве поттикнуваат да бидете физички активни кога сакаат да ги прошетате.

 

Прочитај повеќе

Статијата е преземена од веб сајтот Гетлокал (www.getlokal.mk)

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Водич за спиење на бебиња | Што да очекувате?
Спиењето на бебето може да биде предизвик за новите родители. Додадете ја исцрпеноста од раѓањето и грижата за постарите...
5
Има ли Вашето бебе теменица?
Теменица (себороичен дерматитис кај бебињата, познат под називот „crusta lutea“, млечна краста, pytiriasis capitis), пре...
4
Се за новите Evy baby пелени
Единствени пелени кои се потврдени од страна на мајките дека остануваат суви, со крем кој е одобрен од страна на Здруже...
4
Како правилно да подготвите супа?
Неслучајно супите се нарекувани "бакнежот за стомакот", бидејќи тие го подготвуваат човечкиот организам за останат...
4
Анкета

Движења на бебиња.
пеперутка16

Во која недела од бременоста почнавте да ги чувствувате движењата на бебето?