|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Последни 50 нови дискусии - Форуми - ringeraja.mk


Најнови дискусии | Последно променети дискусии | Најнови пораки | Форумimage

Brankica sk

(Вчера, во 23.06)

Лапараскопија


Забременување - Проблеми со забременување

image

prvenka

(18.9, во 18.28)

Хистероскопија


Забременување - Проблеми со забременување

image

Melanija RR

(11.9, во 21.18)

Инсеминација II


Забременување - Проблеми со забременување

image

LoveableMe RR

(6.9, во 22.35)

Вештачко оплодување VIII дел


Забременување - Проблеми со забременување

image

Sara

(26.8, во 8.47)

Clexane-инекции за време на бременост


Бременост - Бременост и породување

image

LoveableMe RR

(24.8, во 7.42)

Знаци на бременост II


Забременување - Сакаме нов член

image

Julie1

(23.8, во 23.46)

Кое машко име е најзастапено кај Рингерајчиња?


РР Заедница - Статистика на РР

image

Snowhite RR

(17.8, во 1.05)

Колку благо јадат вашите деца?


Дете - Исхрана на децата

image

Rossana

(13.8, во 18.29)

Работа од дома


РР Заедница - Разговори за се и сешто

image

elenaanamarija

(11.8, во 14.56)

Aminosinteza vo bremenost


Бременост - Бременост и породување

image

Julie1

(9.8, во 13.42)

Гинеколози - препораки


Семеен живот - Семејно здравје

image

Melanija RR

(9.8, во 4.41)

Трудници во првото тромесечје - до 12 недела ( II дел ) [chat]


Бременост - Бременост и породување

image

Палешка РР

(8.8, во 12.58)

Вагинални инфекции во бременоста


Бременост - Бременост и породување

image

Еца

(8.8, во 1.50)

Второ дете - кога е вистинското време?


Забременување - Сакаме нов член

image

tnade

(6.8, во 12.54)

psihicki problemi


Дете - Тинејџери

image

malina1kalina

(5.8, во 0.48)

Zgolemena kilaza vo bremenost


Бременост - Исхрана за трудници

image

Sanja

(3.8, во 16.34)

Колку време се обидувате да забремените?


Забременување - Сакаме нов член

image

Anonimen

(27.7, во 17.34)

Четврто дете


Забременување - Посвојување, згрижувачки семејства

image

Еца

(26.7, во 20.52)

ЦИН(цервикална интраепителијална неоплазија)


Семеен живот - Семејно здравје

image

Julie1

(17.7, во 13.37)

Патување во тек на бременоста!


Бременост - Бременост и породување

image

Еца

(13.7, во 12.41)

Контрацепција


Партнерство - Сексуалност

image

marchi

(12.7, во 8.45)

Dali e dovolna samo ljubovta od cedoto


РР Заедница - Разговори за се и сешто

image

mami

(12.7, во 8.16)

Проблеми со жолчката


Семеен живот - Семејно здравје

image

Еца

(7.7, во 12.02)

Термин за породување


Бременост - Бременост и породување

image

Melanija RR

(6.7, во 23.53)

Сакаме две црти!!! - III дел


Забременување - Заедничка надеж

image

Viki73

(6.7, во 11.17)

Мацина трева(очајница)


Забременување - Проблеми со забременување

image

Anonimen

(3.7, во 2.24)

Епилепсија и бременост


Бременост - Бременост и породување

image

Snowhite RR

(27.6, во 0.22)

Годишен одмор на градинките


Дете - Забавиште и чување на детето

image

jana mk

(25.6, во 8.24)

Анксиозност


Семеен живот - Семејно здравје

image

agnes77

(20.6, во 20.16)

ПОТРАГА - биолошки родители


Забременување - Посвојување, згрижувачки семејства

image

Mimi111

(20.6, во 19.24)

Kafejav sekret vo bremenost


Бременост - Бременост и породување

image

mother 29

(18.6, во 7.03)

Светски ден на лицата родени со DOWN SYNDROME


Дете - Деца со посебни потреби

image

Палешка РР

(12.6, во 10.44)

ПЗУ Др. Ирена Москова одговара на Вашите прашања - дете


Дете - Деца

image

LoveableMe RR

(7.6, во 20.38)

Имав успешна инсеминација


Забременување - Проблеми со забременување

image

niki

(4.6, во 9.33)

Колку често сексуални односи


Партнерство - Сексуалност

image

mis.

(1.6, во 0.19)

Тироидна жлезда


Семеен живот - Семејно здравје

image

arh_diz

(31.5, во 11.39)

Трудници во второто тромесечје II- од 13 до 26 недела [chat]


Бременост - Бременост и породување

image

Палешка РР

(31.5, во 11.35)

Матичен гинеколог


Семеен живот - Семејно здравје

image

Милаа

(31.5, во 11.32)

Перница за трудници


Бременост - Бременост и породување

image

TRANSTAR

(30.5, во 7.05)

Млечен кефир


Дете - Исхрана на децата

image

ena1

(25.5, во 0.42)

Бременост со близнаци!


Бременост - Двојки, тројки, четворки

image

Палешка РР

(21.5, во 18.03)

ПЗУ Др. Ирена Москова одговара на Вашите прашања - бебе


Бебе - Разговори на родители

image

mis.

(14.5, во 9.26)

Доење на саат или по барање на бебето


Бебе - Доење и дополнување на доењето

image

Еца

(12.5, во 20.40)

Анемија за време на бременост


Бременост - Бременост и породување

image

Anonimen

(9.5, во 11.51)

Замрзнување на јајце клетки и ембриони и трансфер


Забременување - Проблеми со забременување

image

mamanaToni

(4.5, во 19.15)

Прваче во училиште Братство во Тафталиџе 2


Дете - Деца

image

LoveableMe RR

(28.4, во 12.50)

Што по неуспешно ИВФ?


Забременување - Проблеми со забременување

image

none

(26.4, во 21.40)

Проверка на проодност на каналите


Забременување - Проблеми со забременување

image

vesna_kr

(25.4, во 9.24)

Оглас


РР Заедница - Разговори за се и сешто

image

mami

(22.4, во 22.02)

Совет од правник


Партнерство - Семејно законодавствоАнкета

помош
amelka

јас и мојот сопруг сакаме да имаме 2 дете но 1 ние 15 месеци и несме сигурни далие време за 2

да (27%)

не (32%)

не знам (19%)

секако време е (22%)


Број на сите гласови: 37

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!