|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Породилни приказни
20.7.2010 12:41:06   
vezilka RR
user posted image user posted image user posted image Nadica и Тања. Прекрасно сте ги срочиле вашите емоции и чувства од тој ден во расказ. Јас можам да кажам дека како жена која наскоро очекува да го доживее тој ден, многу ми значат овие раскази, многу ми го доближуваат тој момент и ви благодарам што имавте сила да ги споделите со нас. Едвај чекам да ги прочитам и другите раскази и еден ден и јас да го напишам својот..

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Породилни приказни
22.7.2010 13:45:50   
Julie1
НОВОСТ: Рингераја тимот одлучи сите породилни приказни кои ќе пристигнат до крајот на Септември 2010, да влезат во натпреварот за нај нај породилна приказна! За корисникот чија приказна ќе победи следува изненадување - вредносен ваучер од Премаман!

Рингерајки пишувајте ни ги вашите породилни приказни и пракајте ги на адресата на нашиот уредник: barbara.sinadinoska@ringeraja.mk

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Породилни приказни
22.7.2010 13:49:28   
Bitolcanka
user posted image user posted image user posted image за прекрасната новост. Ајде мамички, уште еден поттик за вас - да ни' ја раскажете вашата породилна приказна и да бидете потенцијални добитнички на награда user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Породилни приказни
22.7.2010 14:03:46   
Палешка РР
Ја поздравувам оваа иницијатива на РР, која има за цел да го приближи моментот на породување до мајките кои чекаат да се породат и да им овозможи на мајките кои се породиле, своите најубави чувства да ги преточат на хартија.

user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Породилни приказни
22.7.2010 16:47:51   
Тања РР
Ej па не е фер, да знаев дека е за награда, повеќе ќе се потрудев user posted image user posted image user posted image user posted image
Се зафркавам, се разбира.  user posted image user posted image user posted image за иницијативата.
Ајде мајки, преточете ги во зборови моментите кои ќе ги паметите целиот живот, моментите кога прв пат се сретнавте со вашите сонца.


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Породилни приказни
26.7.2010 11:46:30   
Палешка РР
Голема благодарност до AnnaMolly која реши да ја сподели својата приказна со Рингераја. Прочитајте ТУКА
И понатаму ги очекуваме вашите породилни приказни user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Породилни приказни
2.8.2010 10:52:38   
Палешка РР
Прочитајте ја породилната приказна на dandes ТУКА user posted image

Ги очекуваме и понатаму вашите породилни приказни. Прочитајте како да ни ги испратите ТУКА


< Поракaта ја уредил Палешка -- 2.8.2010 13:03:09 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Породилни приказни
12.8.2010 9:52:24   
Палешка РР
Рубриката породилни приказни наиде на голем интерес кај Рингерајки user posted image  user posted image  user posted image
Бидејќи со вашите породилни приказни се исполнети сите понеделници, до крајот на Септември, од денес почнуваме да објавуваме породилна приказна и во четврток. user posted image user posted image user posted image

Со раскажувањето на породилното искуство се сеќаваме на најубавиот момент од животот, ни и им помагаме на збунетите и исплашени трудници да се опуштат и да се концентрираат на крајната цел - гушкање со нивното бебе.

Овој нов термин го отвораме со породилната приказна на мистициа КЛИК
ТУКА е опишан начинот на кој можете да ни ја испратите вашата породилната приказна.

Ги очекуваме вашите приказни и понатаму user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Породилни приказни
30.8.2010 8:43:29   
penelopa
Ах Мартинс мам, прекрасно преточени мисли....ме расплака!

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Породилни приказни
30.8.2010 9:20:37   
Палешка РР
Баш така, прекрасна приказна Мартинс мамuser posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Породилни приказни
30.8.2010 9:41:06   
arh_diz
Prekrasni se site prikazni bravouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Породилни приказни
30.8.2010 9:52:24   
Slagjana
Прекрасна приказна Мартинс Мам. user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Породилни приказни
30.8.2010 11:24:16   
vezilka RR
Се расплакав читајќи..user posted image user posted image user posted image Martins mam, за твојата храброст, и за борбеноста на Мартин..Прекрасно составена приказна..

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Породилни приказни
30.8.2010 11:49:41   
Martins mom
user posted image user posted image user posted image Love U Рингерајкиuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Породилни приказни
30.8.2010 12:06:53   
Viktori
user posted image user posted image user posted image user posted image
нај искрено- Браво!user posted image
сите приказни се убави, ама оваа бррррр ме наежи.....


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Породилни приказни
30.8.2010 12:18:07   
nadica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  за прекрасната приказна ја дочитав со солзи во очите

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Породилни приказни
30.8.2010 12:34:59   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

user posted image user posted image user posted image user posted image
најискрено- Браво!user posted image
сите приказни се убави, ама оваа бррррр ме наежи.....



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Породилни приказни
30.8.2010 16:02:50   
Saturn
Јес да се породив пред 8,5 месеци, ама изгледа уште сум под хормони user posted image . Цмиздрам на вашиве приказни. Еве денес на Martins mom. Убаво напишано, ме трогна. Бубни го Мартин user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Породилни приказни
30.8.2010 16:20:08   
Martins mom
Женски, абе мене не ми беше намерата да ве расплачамuser posted image user posted image ... Јас сакам насмеани рингерајкиuser posted image user posted image user posted image
Шала на страна, мило ми е што приказната допрела до вас user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Породилни приказни
1.9.2010 8:19:40   
Палешка РР
Драги Рингерајки user posted image

Благодарение на Вас успешно ја започнавме и реализираме новата рубрика и се надевам дека исто така ќе протекне и наградната игра. Исполнети се сите понеделници до крајот на Септември  и четвртоци до 16 Септември. Досега објавивме 12 породилни приказни:

Надица: Мојата породилна приказна

Тања: Мојата породилната приказна

AnnaMolly: Мојата породилната приказна

dandes: Мојата породилната приказна

Bibijana: Мојата породилна приказна

Mammy: Мојата породилна приказна

misticia: Мојата породилна приказна

lale: Мојата породилна приказна

Ели: Мојата породилна приказна

jovanka: Мојата породилна приказна

Викса: Мојата породилна приказна

Martins mom: Мојата породилна приказна



Имаме уште седум породилни приказни, кои чекаат да бидат објавени (не ви откривам од кого user posted image ), а ни остануваат уште два слободни термини (23. и 30. Септември)
По објавувањето на приказните ќе почнеме со наградната игра, со гласањето за нај нај породилна приказна на Рингераја.

Голема благодарност до сите мајки кои досега ги споделија своите искуства и ја направија Рингераја уникатна во секој поглед!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка -- 1.9.2010 8:27:54 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Породилни приказни
1.9.2010 17:51:01   
Палешка РР
Добивме уште една породилна приказна user posted image  user posted image ни останува уште еден празен термин user posted image со кој ќе ја затвориме првата наградна игра.

Ве повикувам сите кои не сте го споделиле своите искуство со Рингерајки да го сторите тоа . Веднаш по завршувањето на овој циклус, почнуваме со нова збирка на породилни приказни и изненадувачки награди.




_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Породилни приказни
1.9.2010 18:36:10   
Bitolcanka
Извонедна приказна Martin's mom user posted image user posted image user posted image Со нетрпение ја очекуваме следната породилна приказна user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Породилни приказни
2.9.2010 0:40:03   
nutelizza
Мартинс мам твојата породилна прикизна е user posted image user posted image user posted image има енергија што ја осетив, МНОГУ ми се допадна !!!

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Породилни приказни
2.9.2010 11:26:46   
beki RR
Многу сакам да ви ја раскажам мојата породилна приказан, но толку ми е тешко да пишувам за сето тоа што го доживеав и проживеав.И по 3 години, мене тоа ми е најтешкото искуство во животот и можам само да плачам .Сум с еобидела неколку апти да пишувам ама по кратко не мозмад а ги најдам буквите на тастаурата од солзи.Се надевам дека еден ден ќе успеам да ви го раскажам кошмарот кој ми се случи.

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Породилни приказни
11.9.2010 19:58:29   
Палешка РР
Стигна и последната, за овој циклус породилни приказни. Сега ни останува да ги дочитаме останатите шест породилни приказни и да започне најубавата наградна игра на Рингераја user posted image

Кој не прочитал КЛИК

Едвај чекам user posted image user posted image user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?