|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ПОДДРЖУВАМЕ МАЛИ БИЗНИСИ

Поддржуваме мали бизниси: J.J JOY TOY

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 27.2.2023
image

Во морето од креативни Инстаграм профили, неколку се издвојуваат од останатите и уште од прв поглед освојуваат симпатии. Еден таков пример е профилот J.J JOY TOY. Истиот ја раскажува приказната која Јасмина ја создава со помош на конец и чингелаке

image

Очигледно, телото на мажот е неопходно за да се појави бременост. Ова не значи дека неговата улога е само да произведе сперма за оплодување на јајцето. Неговата улога и вклученост за време на бременоста на неговиот партнер, се исто толку важни

МАЈЧИНСТВО

Ова сака да го слушне секоја мајка!

Автор: Редакција Рингераја | 29.4.2015
image

Новите мајки мора да се навикнат на многу нешта – недоволно спиење, закрепнување од породувањето, болки од доење и осцилација на хормоните. Покрај тоа, мора да ги слушаат и непотребните коментари, најчесто од непознати лица

image

На секоја жена и требаат пријателки, посебно откако ќе се породи. Во следните неколку месеци и година, ќе имате многу емоционални успони и падови и ќе Ви требаат беби-пријателки да Ви помогнат сето тоа да го пребродите

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?