|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Запознајте го мачето родено со само 66 грама!

Youtube, 8.4.2012
Бело маче со име Манчмалоу родено е со само 66 грама и имало многу мали шанси да преживее. Но судејќи по снимката која неговата газдарица ја поставила на Youtube, Манчмалоу одлично се снаоѓа и на месец дена тежи 450 грама
Клучни зборови:

/11


 

 

Додека весело трчка и го истражува светот околу себе Манчмалоу изгледа како и секое друго маче. Меѓутоа пред еден месец нејзиниот живот висеше на конец.

Малото маче се роди тешко само 66 грама, а неговата газдарица била сигурна дека нема да преживее. Сега може да се ослободи бидејќи нејзиното галениче добро се држи.

Манчмалоу добро јаде, многу спие, живее во огромна Крок кломпа и обожува да се гали.

 

Детето се учи додека е мало
Родителите треба уште од мало да го упатуваат детето како треба да се однесува, бидејќи само така убавото однесување ќе ...
3
Чудесниот час на животот
Зошто е првиот час по раѓањето “чудесен час на животот”?
3
Соодветна замена за вода
Водата не е единствен пијалок кој го чува Вашето здравје. Здраво е и кафето бидејќи го намалува ризикот од Алцхајмерова ...
3
Бебешкиот фото албум на Принцот Вилијам
И Принцот Вилијам некогаш беше бебе. Погледнете го неговиот фамилијарен албум со фотографии од неговато најрано детство.
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

До која возраст?
Admin

До која возраст носеа вашите деца пелени?

0-12 месеци (0%)

12-24 месеци (42%)

24-36 месеци (58%)

36-48 месеци (0%)


Број на сите гласови: 12

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!