|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Видео: Низ колку слоеви се изведува царскиот рез?

Редакција Рингераја, 21.5.2020
Рачна изработка на она што навистина се случува за време на царскиот рез. Ова видео не е ништо помалку од неверојатно!

image
/11


Jessie Franks, интернационален блогер и мајка на три деца, реши да ја подигне свеста за тежината на царскиот рез, па го направи ова видео.

Таа исто така сакаше да ги едуцира мајките што значи царскиот рез и за каква постапка се работи. Исто така сакаше да прикаже како многу бебиња дојдоа на свет.

 

„Образованието за раѓање е толку важен и зајакнувачки дел од патувањето за бременост. СИТЕ жени заслужуваат да имаат пристап до информации за нивното раѓање, без оглед за тоа како нивното бебе ќе се појавува во светот “.
Затоа што без оглед на тоа како ги среќаваме нашите бебиња - сите мајки се силни. И нашите страшни инспиративни тела вреди да се слават.

Информирањето пред породување е многу важен дел од патувањето наречено бременост. СИТЕ жени заслужуваат да имаат пристап до информации за нивното раѓање, без оглед на тоа како нивното бебе ќе дојде на свет.


Затоа што без оглед на тоа како ги добиваме нашите бебиња - сите мајки се силни. И нашите страшно инспиративни тела вреди да се слават.

Девет неверојатни месеци
Дали знаевте дека во третиот месец од бременоста рацете на бебето се подолги од неговите нозе? Дали сте знаеле дека во п...
14
Не ги правете овие нешта по царскиот рез
Иако медицината е толку напредната што породувањето со царски рез не е веќе високо ризична операција, сепак е потребно в...
6
3 чекори до здрава и лесна бременост
Одлуката да имате бебе е неверојатно возбудлив момент во животот. Но, дестинацијата „бебе“ неретко подразбира долг и теж...
3
Мајка роди четворка по неколку спонтани аб...
Линдзи Хеј стана вирален хит откако објави колаж од фотографии од третиот триместар од бременоста со четворка и по раѓањ...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Алкохол во бременост
predrag

Дали пиевте алкохол за време на бременоста

Да, како и претходно (11%)

Да, но помалку од претходно (14%)

Да, почнав за време на бременоста (0%)

Не, престанав за време на бременоста (22%)

Не, престанав уште пред да забременам (15%)

Не, никогаш не сум пиел/а (39%)


Број на сите гласови: 109

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!