|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Повеќе комфорност, повеќе мајчино млеко

Philips Avent, 12.5.2016
Кога млекото треба да се измолзува..
Клучни зборови:

image
/11


Некои мајки од одредени причини не се во можност да ги дојат своите бебиња, пр. мораат да се вратат на работа или тешко го воспоставуваат актот на доење. Затоа се јавува потреба да го измолзуваат мајчиното млеко.

Честопати на доилките во првите месеци од лактацијата заради превенција од појава на маститис(воспаление на млечните жлезди) им е непоходно користењето на пумпа за измолзување.

Нашиот тим од Филипс Авент е посветен да им помогне на мајките да дојат што подолго бидејќи сме свесни за важноста на доењето за здравиот развој на бебето и здравјето на мајката.

Токму затоа ги усовршивме нашите Натурал пумпи за измолзување мајчино млеко(рачна и електрична).

Според неколку клинички истражувања мајките кои што се порелаксирани, се чуствуваат покомфорно и измолзуваат многу поголема количина на мајчино млеко.Токму затоа на нашите пумпи делот кој се аплицира на дојката (во форма на инка) е обложен со меко силиконско перниче со посебно чувство на удобност и отсуство на болка. Воедно Натурал пумпите (рачна и електрична) имаат одлично изразен вакум што овозможува полесно и побрзо да се заврши измолзувањето.

Со помош на рачната пумпа Филипс Авент можете да го измолзувате млекото директно во шишето намонтирано на пумпата така да може веднаш да го нахраните Вашето бебе. Доколку барате удобност и претпочитате полесна употреба тогаш наша препорака е Комфорт електричната пумпа на Авент која поседува нежен стимулирачки режим и три режими за прилагодување на брзината на измолзување.

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Причини да не примате гости по породувањето
Кога во семејството ќе се појави нов член, сите блиски чекаат со нетрпение да го видат и да го подржат во раце. Но сепак...
4
Како да го јадете овошјето?
Интересни информации од Др. Оз
4
Тенисерката Ана Ивановиќ стана мајка
Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер станаа родители
4
1-та недела по раѓањето - што треба да зна...
Од стимулирање на млеко, грижата за папочната врвца па се до враќањето дома - еве кои се работите што треба да ги знаете...
3
Анкета

паштета во исхрана на децата
eleonorag

Дали на вашите деца им давате да јадат паштета

не, паштетата не е здрава храна (60%)

понекогаш (36%)

често, паштетата е добар и вкусен оброк (4%)


Број на сите гласови: 244

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!