|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Поддршка за мајките да ги дојат јавно своите бебиња

Philips Avent, 1.8.2022
Две третини од мајките би биле посамоуверени и би се чувствувале поудобно во врска со доењето на јавно место ако тоа се сметаше за „нормално“*Ајде да ги поддржиме и охрабриме родителите да ги дојат своите бебиња секогаш, секаде

image
/11


Две третини од мајките би биле посамоуверени и би се чувствувале поудобно во врска со доењето на јавно место ако тоа се сметаше за „нормално“*

Ајде да ги поддржиме и охрабриме родителите да ги дојат своите бебиња секогаш, секаде

slika2

Доењето постои откога постоиме и ние. Исто така посвесни сме од кога било за здравствените придобивки од доењето и за бебето и за мајката. А сепак, во многу делови од светот сè уште има многу табуа во однос на доењето – што сигнализира за потребата од поголема поддршка на мајките и татковците да практикуваат родителство и доење/исхрана на нивен начин.

Оваа Светска недела на доењето (1-7 август), со цел да се разберат некои од предизвиците со кои се соочуваат родителите кои ги дојат своите бебиња и да се поддржат и охрабрат да бидат родители и да ги хранат своите бебиња на нивен начин, Philips праша повеќе од 6000 жени во 25 земји* што ги спречува да ги дојат своите бебиња во секое време и секаде каде што сакаат или имаат потреба.

slika3

slika2

slika4

slika5

slika6

slika7

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Разговор со мајката на Дариа која ја побед...
Минатата недела протече прекрасна вест - Дариа го огласи ѕвончето на Детската клиника! Кон радоста која владее во нејзин...
5
Милена Станковска - Бирајте здрави произв...
Милена Станковска - Секогаш бирајте здрави и проверени производи за вашите најмили, особено во првата година од животот...
4
Мајки откриваат што ги изненадило по пород...
Мајчинството е едно од најубавите животни искуства. Колку и да читате и да слушате туѓи искуства, има работи што ве изне...
4
Има ли Вашето бебе теменица?
Теменица (себороичен дерматитис кај бебињата, познат под називот „crusta lutea“, млечна краста, pytiriasis capitis), пре...
3
Анкета

Dali ?
Jana9

Dali ste popustliv roditel?

Da (100%)

Ne (0%)

Ponekogas (0%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!