|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Необични и смешни факти за мајките

Редакција Рингераја, 6.3.2021
Нервоза, несоница, среќа, тага и воодушевување, се само некои од емоциите кои се менуваат во еден ден. Во прилог се 20 необични, фрустрирачки и шегобијни вистини за мајките и нивните бебиња

image
/11


  1. Ќе посакате да ја запалите својата трудничка облека, иако знаете дека повторно ќе Ви треба.
  2. Секогаш ќе ги губите малите чорапчиња во пералната.
  3. Ќе успеете да се истуширате, да ја измиете и исушите косата и да се облечете, во помалку од 10 минути.
  4. Пријателките кои пред Вас родиле нема да сфаќаат дека немате ни 5 минути за себе.
  5. Ќе размислувате за идејата што се би дале за 8 часа непрекинат сон.
  6. Ќе посакате да го фрлите Baby phone-от низ прозорец.
  7. Секогаш ќе се преиспитувате како на другите мајки им успева да бидат мирни, слаби и организирани.
  8. Ќе доживеете ден кога шлепер нема да може да Ве извлече од креветот.
  9. Напорнииот ден во кој немавте ни минута одмор ќе го заборавите во моментот кога ќе видите дека детето заспало.

10.  Кофеинот ќе стане Ваш најдобар пријател.

11.  Ќе се правите дека не го чувствувате мирисот од пелените кога детето ќе му го предадете на тато.

12.  Кога за прв пат по породувањето ќе излезете со пријателките, ќе почувствувате како нешто да не е во ред со Вас.

13.  Ќе се насмеете до солзи кога Вашето малечко за прв пат ќе го затресе газето во ритам на музиката.

14.  Едвај ќе чекате некој да побара да види слика од Вашето дете на мобилен. Е тогаш тешко него...има да изгледа цела галерија.

15.  Ќе се воодушевите кога сопругот ќе го гледа детето со очи полни солзи од љубов.

16.  Ќе Ви биде жал да ја спакувате омилената облека на бебето, иако му е мала.

17.  Деновите кога ќе бидете расположена за секс, ќе бидат реткост.

18.  Времето кое сопругот го поминува на работа ќе го сметате како одмор и ќе му завидувате за тоа.

19.  Ќе ги контролирате своите емоции кога детето за прв пат ќе рече та-та.

20.  Кога за прв пат ќе се разделите од бебето на неколку часа, ќе се растажите кога ќе сфатите дека му било убаво без Вас.

 

5 совети за мирна ноќ со бебето
Дали веќе сте уморни од непроспиените нoќи и чувствувате дека немате повеќе сила? Послушајте ги нашите совети и помогнет...
5
Сакате да знаете што сонуваат бебињата?
Сигурно сте се запрашале, гледајќи го бебето како спие, што се мота по тоа слатко главче. Не сте осамени во таквите разм...
5
Најчесто поставувани прашања за прихрана н...
ШТО Е ПРИХРАНА? Прихраната претставува воведување нови прехранбени производи во исхраната на бебето, а кои не се мајчино...
4
Генијален трик за да му дадете лек на ваше...
Да се ??има болно бебе е доволно тешко. Не ви е потребен дополнителен стрес при обидот да му дадете лекови на вашето беб...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Koj pol na dete e povekje posakuvan
Ki4iko

Koj pol na dete e povekje posakuvan?

zenski pol (61%)

maski pol (39%)


Број на сите гласови: 133

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!