|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Мајка роди петорка зачната со вештачко оплодување

Редакција Рингераја, 10.9.2013
Џесика Хикс 28 и Роберт Хикс 31, се среќните родители на петорката родена на 5.септември, од кои три се момчиња и две девојчиња

image
/11


 

 

Џесика Хикс, 28 годишната мајка на тригодишен син роди 5 здрави бебиња. Бебињата се зачнати со вештачко оплодување. Интересно е што на првиот ултразвук добиле вест дека носи близнаци, на вториот се виделе уште две бебиња, а на третиот ултразвук се појавило и петтото бебе.

Бебињата се родени во 32 недела и тежат од 1,4 до 1,9 килограми.

"Баравме од Бога барем уште едно дете, а тој ни подари пет. Знаевме дека постојат големи шанси да се родат лизнаци, но не претпоставувавме дека ќе бидат пет. Му благодариме на Бог за оваа радост." - изјави таткото.

Двојката го добила и првото дете со вештачко оплодвање.

 

1

 

1a

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

 

 

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Зошто бебињата не смеат да јадат мед?
И додека повеќето возрасни без проблем можат да јадат мед, кога станува збор за бебињата работата е поинаква
4
Стомакот по породување
Повеќето жени по породувањето очекуваат дека стомакот ќе им се врати во форма во која бил пред бременоста. Меѓутоа, стом...
4
20 идеи за декорација на торта за крштевка
Разубавете го најубавиот ден со најубава торта
4
7 симптоми на менингитис кои треба да ги з...
Менингитис е болест поврзана со воспаление на заштитните мембрани кои го покриваат мозокот и 'рбетниот мозок. Етиологија...
3
Анкета

Свежо месо
NIgMa

Од каде најчесто купувате свежо месо?

Веро (35%)

Тинекс (10%)

Рамстор (6%)

Промес (14%)

Локална месара (25%)

Друго (10%)


Број на сите гласови: 146

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!