|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Колку вода ни е потребна дневно?

www.getlokal.mk, 21.7.2014
Можеби може да живеме неколку недели без храна, но сигурно не можеме да издржиме ниту неколку денови без вода. Водата е основна хранлива материја за нашиот живот, бидејќи нашето тело е составено од дури 60 проценти вода
Клучни зборови:

image
/11


 

Дневно треба да пиеме 8 чаши вода. Водата не треба да се пие само поради тоа што нема да можеме да преживееме доколку не се напиеме, туку и поради следниве благодети кои таа ни ги овозможува за подобар и поздрав живот.

- Хидратација. Напорните тренинзи ни предизвикуваат губење на вода од телото при потење. За да спречиме да дојде до дехидрација на телото треба да пиеме доволно вода. Покрај тоа, водата ќе ни помогне да ги спречиме грчевите во мускулите.

 

1

 

Прочитај повеќе

Статијата е превземена од веб сајтот Гетлокал (www.getlokal.mk)


СИВУС ДЕН ПОСВЕТЕН НА ДЕЦАТА
Софтверска компанија Сивус организираше Ден на детето, за децата на своите вработени и децата од Дневниот центар при Прв...
4
Правила на користење
Последна верзија: 8. март 2010.
2
Соработка со Рингераја
Отворени сме за соработка, доколку сте заинтересирани Ве повикуваме да не исконтактирате.
2
Контактирајте не
Сакате посебна понуда за огласување наменета за Вашата компанија, сакате да испратите текст за објавување до нашата Реда...
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Marika
MARIKA

Dali Vi se dopaga imeto Marika

Da (14%)

ne (20%)

ne bas (30%)

ic ne mi se dopaga (37%)


Број на сите гласови: 71

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!