|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
KidzOMEGA е одличен извор на OMEGA 3 масни киселини EPA I DHA, со прекрасен вкус на портокал во кој ќе уживаат децата. Заедно со A, D , E витамините, KidzOMEGA оптимално го помага растот и развојот на мозокот, видот, имунитетот, коскениот систем.

image
/41


Богати со EPA I DHA

 • Концентрат на рибино масло со потекло на води каде нема загадување
 • Најквалитетно рибино масло кое потекнува од сардини и сардели
 • Прекрасен вкус на портокал во кој ќе уживаат децата
 • Важни витамини А, Д и Е кои се додадни за оптимален бенефит


KidzOmega е одличен извор на омега 3 масни киселини EPA и DHA со прекрасен вкус на портокал и во кој ќе уживаат децата. Заедно со витамините А, Д и Е, KidzOmega го помага оптималниот раст , развојот на мозокот и целокупното здравје.

 • За помагање на здравиот нервен систем, мозочен развој на децата
 • Оние деца кои имаат активен начин за живот
 • Деца кај кои има недостаток на ментална стимулација
 • Деца кои немаат концентрација и фокус
 • Деца кои не примаат доволно хранливи материи поради лоши прехрамбени навики
 • Деца кои имаат ослабнат имун систем
 • Високите нивоа на рибино масло, особено DHA го помагаат здравиот развој на мозокот и се подобрува фокусот и концентрацијата
 • Витаминот А помага да се задржи здравата клеточна мембрана, да се стимулира имунитетот и потребен е за формирање на коските, протеините и хормоните за раст
 • Витаминот Е е силен антиоксиданс кој помага да се сочува здравјето во целост
 • Витаминот Д помага во развојот на здрави коски

KidzOmega капсулите кои може да се џвакаат може да се земаат секојдневно за оптимална диета, за севкупно здравје и добросостојба и оптимален развој на мозокот.


>>Прашања и одговори на РР форумите<<

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Што и е потребно на мајката за да не полуди?
Кога секојдневието е исцрпувачко и секој ден се чини дека трае по 30 часа и покрај сета добра волја, на секоја мајка и с...
41
Три минути во главата на 2-годишно дете
Џејсон Гуд е американски писател и комичар, татко на двегодишен син, кој за него претставува постојан извор на инспираци...
20
Како да бидете подобра мајка во 5 чекори?
Овие пет чекори се работи кои веќе ги правите. Тоа што сте мајка е доволно! Повелете:
9
Мајка создава уметност на чинија од оброци...
Доколку готвењето е ваша страст и уживате во готвењето за другите, веројатно се гордеете со тоа како ги презентирате ваш...
7
Анкета

Мобилен телефон...
donedel

Која возраст мислите дека е соодветна за Вашето дете да добие мобилен телефон ?

6 (0%)

7 (15%)

не знам (15%)

повеќе од 7 (69%)


Број на сите гласови: 13

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!