|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Фото: Татковци во породилна сала

Редакција Рингераја, 25.2.2021
Овие скапоцени фотографии кои ја изразуваат возбудата на татковците кои ги поддржуваат своите партнерки во просторијата за породување, ни покажуваат колку е посебно да се биде татко
Клучни зборови:

image
/11


 

Раѓањето е непроценливо искуство за родителите. Да се биде заедно со мајката при породувањето, таткото создава поубаво работно искуство и ја одржува кревката хармонија на раѓањето.
Давањето помош за време на породувањето создава сочувствителна средина за мајката, така што таа може да се чувствува удобно. Ова ќе и помогне на мајката за време на породувањето, што понекогаш може да биде тешко.
Овие скапоцени фотографии кои ја изразуваат возбудата на татковците кои ги поддржуваат своите партнери во просторијата за породување, ни покажуваат колку е посебно да се биде татко.

Раѓањето е непроценливо искуство за родителите. Со присуството на породувањето, кај таткото се создава поубаво искуство и ја одржува кревката хармонија на раѓањето.
Давањето помош за време на породувањето создава сочувствителна средина за мајката, така што таа може да се чувствува удобно. Ова ќе и помогне на мајката за време на породувањето, кое понекогаш може да биде тешко и неизвесно.
Овие скапоцени фотографии кои ја изразуваат возбудата на татковците кои ги поддржуваат своите партнерки во просторијата за породување, ни покажуваат колку е посебно да се биде татко.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14

 

15

 

16

 

17

 

18

 

19

 

20

И вашето дете не јаде? Како да го подобрит...
Родителите често се жалат на намален апетит кај своите деца. Рингераја.мк ви ги објаснува можните причини за губење на а...
58
Елена Наумовска: Стоп за насилство врз жен...
Како првенствено жена, сопруга, па потоа и мајка на ТРИ девојчиња чувствувам потреба да направам пост со #несисама
6
Интервју со Елена Мазниковска: Станав мајк...
Елена Мазниковска е сопруга, мајка и блогерка. Ви ја претставуваме нејзината страница на Инстаграм и ви ја споделуваме н...
5
Елена Наумовска: Ја тргнав цуцлата и детет...
Искуство на нашата драга @mother.of.three.daughters
5


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

/
Jana9

Dali go slavite Valentajn ili Sv. Trifun?

Valentajn (0%)

Sv.Trifun (67%)

Nitu edno (0%)

Dvete gi slavam (33%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!