|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Фото: Бременото стомаче на Амал Клуни

Редакција Рингераја, 27.2.2017
Овој петок на настанот на врачување на наградите "Цезар" во Париз го видовме за прв пат стомачето на бремената со близнаци Амал Клуни

image
/11


 

Џорџ чекореше гордо по црвениот тепих, држејќи ја раката на својата сакана, а таа светна во прекрасен долг бел фустан, кој завршува со сиви и црни пердуви, дело на Версаче.

 

1


Фасцинантниот актер беше одликуван со почесна награда, а во својот говор тој повика на заштита на слободата во САД. Клуни беше прогласен од француската киноакадемия за "најхаризматичен уметник на својата генерација".

 

Двојката Џорџ и Амал Клуни неодамна изјавија дека очекуваат не едно, туку две бебиња и дека близнаците ќе бидат момче и девојче.

 

2

 

По се изгледа дека семејството Клуни се бескрајно среќни, а Амал дури и бремена ја одржува својата одлична форма.   

Амал Клуни предизвика вистински бура во медиумскиот простор, со веста за својата бременост. Се очекува убавата дама да се породи во средината на летото.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Што не треба да правите по породувањето?
Како нова мама, може да се чувствувате како да има многу правила за тоа што треба/не треба да правите по породувањето. Н...
50
5 оброци кои трудниците треба да ги консум...
Многу од жените мислат дека кога ќе бидат бремени можат да јадат се што ќе посакаат. После сe, јадете за двајца, така? З...
26
Папочна врвца околу вратот на бебето? Прич...
Во бременоста, бебето се движи во матката што може да доведе до виткање на папочната врвца околу вратот. Оваа компликаци...
15
Дали ударот во стомак би предизвикал спонт...
Постојат неколку случаи во кои може да се доведе до ризик вашата бременост, како што се паѓање од скали, удар во стомако...
14
Анкета

Dali?
Jana9

Dali koga se vozat vasite deca vo kola ili bilo koe prevozno sretstvo imaat gadenje i losenje?

Da (12%)

Ne (75%)

Ponekogas (12%)


Број на сите гласови: 8

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!