|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Децата од СОС Детско село ќе летуваат во Италија

Редакција Рингераја, 26.7.2013
Четириесет деца згрижени во СОС Детско село, две недели ќе летуваат во летниот камп во Калдонацо во Италија. Ланецот на продавници Техномаркет и брендот Индесит ги обезбедија трошоците за патувањето

image
/11


 

 

„Заедно со брендот Индесит се вклучивме во овој проект, затоа што акциите од општествено одговорен карактер се од големо значење за нашата компанија. Основната цел според која се раководиме е да допринесуваме во заедницата во која функционираме – изјави Марија Ристовска, маркетинг менаџер на Техномаркет. 

Скопје (26.07.2013) - Четириесет деца згрижени во СОС Детско село, две недели ќе летуваат во летниот камп во Калдонацо во Италија. Ланецот на продавници Техномаркет и брендот Индесит ги обезбедија трошоците за патувањето и на дечињата им доделија летни реквизити со практична намена кои ќе им го разубават престојот во кампот.

„Заедно со брендот Индесит се вклучивме во овој проект затоа што акциите од општествено одговорен карактер се од големо значење за нашата компанија. Основната цел според која се раководиме е да допринесуваме во заедницата во која функционираме. Благодарноста и радоста во очите на децата поради нашата скромна помош, e само дополнителна причина за да продолжиме да учествуваме во ваквите проекти и да градиме среќна и сигурна иднина за нив“ – изјави Марија Ристовска, маркетинг менаџер на Техномаркет.

SOS Feriendorf International од Калдонацо, Италија  секоја година во својот летен камп обезбедува бесплатен одмор за околу 2000 деца на возраст од 6 до 15 години од СОС Детските села ширум светот, како и од останати организации за згрижување и заштита на деца во ризик. СОС Детското село од Македонија оваа година по втор пат аплицираше за посета на кампот и успеа да  обезбеди 20 дневен бесплатен одмор во кампот за децата и едукаторите кои ќе се грижат за нив.

„Оваа година успеавме по втор пат да испратиме дечиња во летниот камп Калдонацо во Италија. Благодарност на компанијата Техномаркет и брендот Индесит кои ги обезбедија трошоците за патувањето и со тоа им го исполнија сонот на дечињата од нашето Здружение“ – изјави Јулијана Гапо, директорката на СОС Детско село.

Со овој проект, трговскиот бренд Техномаркет ја продолжува низата на општествено одговорни активности. 

 

1

 

2

 

3

 

4

 

 

 

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Децата од СОС Детско село летуваа во Италија
Четириесет деца, од СОС Детско село, кои летуваа во летниот камп Калдонацо, Италија се вратија збогатени со нови искуств...
3
Рингераја - приказна за нашето семејство!
Рингераја е повеќе од медиум, Рингераја е пријател, Рингераја е советник, Рингераја е рамо за плачење, Рингераја е помош...
2
Соработка со Рингераја
Отворени сме за соработка, доколку сте заинтересирани Ве повикуваме да не исконтактирате.
2
Контактирајте не
Сакате посебна понуда за огласување наменета за Вашата компанија, сакате да испратите текст за објавување до нашата Реда...
2
Анкета

Imencce
jasmina18031990

Koe e poubavo?

Angela (46%)

Marija (36%)

Hristina (18%)


Број на сите гласови: 119

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!