|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

20 причини зошто детето може да има лош ден

Редакција Рингераја, 1.7.2022
Дали вашето дете некогаш се пожалило дека му е тешко? Духовита мајка открива 20 причини кои можат да го расипат денот на нејзиното дете
Клучни зборови:

image
/11


“Моето двегодишно дете ми рече: Мамичке, имав тежок ден”, го почнува својот блог мајката Мередит Етингтон.

Мередит признава дека останала затекната од ова признание и дека се запрашала дали е можно нејзиниот син толку рано во детството да мисли за тоа колку може да биде тежок животот. И заради што двегодишно дете може да има лош ден, се запрашала.

Тогаш се сетила на се што се случило тој ден и помислила дека нејзиниот син сепак можеби е во право и можеби тој ден не му било лесно.

 

Погледнете го списокот на причини до кои дошла оваа мајка.

 1. Мораше да стане во 9 часот по кратко спиење од 14 часа.

 2. Не му дозволив да јаде чипс за појадок.

 3. Се осмелив да му кажам дека цуцлата е само за навечер и му ја зедов за да го изеде својот појадок.

 4. Го облеков.

 5. Беше приморан за време на ручекот да пие од жолта чаша, а сакаше од плава.

 6. Не му дозволив да го испрска брат му со парфем во око.

 7. Не му дозволил да скока на столчето во двор.

 8. Не му дозволил да ја обвитка траката од ролетната околу врата.

 9. Не му дозволив да си игра со ножот.

 10. Во принцип, ги спречив неговите различни начини да си го загрози животот.

 11. Му ја променив пелената кога почна да мириса на далеку.

 12. Го натерав да облечи чевли кога надвор беше ладно.

 13. Го врзав во седиштето за во кола.

 14. По грешка го покрив на погрешен начин додека дремеше.

 15. Дремеше само 2  часа, по краткиот сон од 14 часа во текот на ноќта.

 16. Го натерав да јаде тестенини за вечера.

 17. Му кажав дека не е во ред да го удира брат му по глава со цврст предмет.

 18. Го држев за рака додека слегувавме по скали.

 19. Имав во план да му ги измијам забите и да не му дозволам да ја цица четката за заби 10 минути.

 20. Му кажав да биде тивок и да спие.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Бебето најмногу зборови учи од таткото?
Резултатите на новото истражување кое е спроведено во Лабораторијата за современа антропологија на Универзитетот во Фуда...
4
10 работи кои ги научив за мајчинството
Не излегувајте да се напиете нешто. Ако го прекршите ова правило вашите деца ќе се разбудат следното утро во 5 часот. Ов...
4
Што МОРА да знаат мајките на девојчиња?
Розеви балони излетаа од кутијата за откривање на полот на забавата која ја приредивме за објавување на бременоста. Бев ...
4
Страв од одвојување
Дали вашето дете се чувствува нервозно кога треба да го напушти домот и да оди некаде без вас? Дали нервозата му предизв...
3
Анкета

Dali?
Jana9

Dali brzo prostuvate?

Da (100%)

Ne (0%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!