|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

10 работи за здрав живот

www.getlokal.mk, 13.9.2014
Дознајте ги десетте начини како да водите активен, а притоа здрав живот што во овој динамичен свет воопшто не е лесно

image
/11


 

Секојдневен тренинг


Секојдневно изберете си одредена вежба и нека стане ваша рутина. Ќе имате забележителни резултати и без да одите редовно во фитнес-центар. Секогаш користете ги скалите наместо лифтот, по ручекот излезете на прошетка и немојте да ги избегнувате куќните обврски.

 

1

 

Домашното милениче како тренер
Доколку имате услови и простор, набавете си миленик. Не само што се мили и слатки, туку делуваат врз крвниот притисок, го смалуваат нивото на стрес и ве поттикнуваат да бидете физички активни кога сакаат да ги прошетате.

 

Прочитај повеќе

Статијата е преземена од веб сајтот Гетлокал (www.getlokal.mk)

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Крем за сончање на деца и возрасни - има р...
Пред сe, дали секој треба да применува различни средства за заштита од сонце?
4
Раст на заби
Што се млечни заби и кога се појавуваат?
4
Дете астматичар
Астмата знае да биде наследна, затоа морате да бидете внимателни. (англиско видео)
4
Тест: Дали сте подготвени да станете родит...
Комичен тест Ви открива дали сте подготвени да станете мајка и татко. Иако да се биде родител е една од најубавите работ...
4
Анкета

Одмор.
пеперутка16

На колку месеци би го однеле вашето бебе на море?