|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

Само мајките на ќерки го знаат ова!

Автор: Редакција Рингераја | 8.10.2020
image

Дали имате една или повеќе ќерки? Тогаш дефинитивно ќе се препознаете во дел од следниот список. Ако, од друга страна, би сакале да имате ќерка или веќе сте бремени, ќе откриете што ве чека:

image

Две креативни мајки, Нат и Наоми, креираат неодоливи детски капути, со кои ги претвораат децата во мечиња, лисици, зајачиња, бубамари.Погледнете колку се преслатки!

ФОТОГРАФИИ

Фото: Прекрасни мајки и ќерки

Автор: Редакција Рингераја | 15.4.2015
image

Погледнете ги фотографиите на прекрасни мајки и ќерки

image

Јас со задоволство ќе се откажам од многу нешта, но на своето дете ќе му овозможам се, да не мора пред другарите да се срами заради старите патики и стариот телефон...

МОДА

Како да ги комбинирате чизмите со облека?

Автор: Редакција Рингераја | 19.11.2014
image

Чизмите се едни од водечките тенденции за есен/зима 2014-2015 година. Погледнете како да ги комбинирате чизмите со облеката оваа есен/зима

image

Знаеме ли што значат симболите на етикетите?

МОДА

Тренд хит - корална боја!

Автор: Редакција Рингераја | 15.7.2013
image

Коралната боја, тренд хит за ова лето! Погледнете ги комбинациите кои ги пронајдовме за вас.

image

Многу мајки во текот на зимата немаат друг избор па ја сушат облеката дома, на радијатори, или за тоа предвидени сталажи. Но оваа навика може да Ве чини здравје, кога се во прашање проблеми врзани за дишниот систем

CELEBRITIES

Адел троши богатство на нероденото бебе

Автор: Редакција Рингераја | 17.7.2012
image

Познатата пејачка потрошила повеќе од 35 илјади долари на опремување на собата за бебето...

ВО ДОБРА ФОРМА

Видови на жени

Автор: Редакција Рингераја | 3.4.2011
image

Каква е Вашата фигура и каков тип на облека најдобро Ви прилега според Вашиот тип на фигура? Сокријте ги ситните недостатоци и покажете го најдоброто од Вас со соодветна селекција на гардероба.

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Додека бебето спие.
пеперутка16

Вие сте сами дома, а бебето спие. Што правите најчесто?