|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Дали сте знаеле дека за нормално функционирање на организмот на дневно ниво е потребно да внесете oд 5 до 13 парчиња овошје или зеленчук?

ИСХРАНА

Здрава храна - паметно дете?

Автор: Редакција Рингераја | 12.1.2016
image

Дали храната има влијание врз развојот на интелегенцијата кај детето?

image

Кај некои парови бременоста ќе дојде брзо и лесно, без никакви подготовки, додека кај некои тоа ќе биде подолг процес за кој ќе треба повеќе труд...

МАМИНО КАТЧЕ

Мајчина желба

Автор: Редакција Рингераја | 26.2.2014
image

Кога детето е здраво, мајката има 1001 желба....Но кога детето е болно, мајката моментално престанува да размислува за своите желби

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

Зелено и здраво

Автор: www.doktori.mk | 23.9.2013
image

Природата изобилува со најразлични плодови и зеленчуци, кои, освен тоа што се вкусни, претставуваат и богат извор на хранливи материи. Во понатамошниот текст, кој претставува прв дел од презентацијата за здравите зелени плодови

ИСХРАНА

Здрави варива во исхраната на децата

Автор: Олја Мартиниќ, нутриционист | 25.5.2010
image

Кога се варивата во прашање се истакнува оптималноста на нутритивни компоненти и умерената калориска вредност во еден оброк.

АКТИВНОСТИ НА ОТВОРЕНО

Живеј здраво

Автор: Др. Лилјана Ацева Андонова | 4.5.2010
image

Витамини и минерали за заштита на кожата

МАЛИ НАВИКИ

Здрава исхрана, често занемарен сегмент на животот

Автор: Др. Лилјана Ацева Андонова | 4.5.2010
image

За да може да ги извршуваме нашите секојдневни активности (да се движиме, да работиме, да седиме, па дури и да спиеме) на нашиот организам му е потребна енергија, а за да ја добиеме таа енергија потребно е гориво.

МАЛИ НАВИКИ

Навики за здрава исхрана кај децата

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Бебињата до својот четврти месец го совладуваат само рефлексот на цицање, а веќе по 5 – от месец почнуваат да учат како се џвака и голта. Затоа не се препорачува да се дава цврста храна на детето пред оваа возраст.

СЕ ЗА МАМИЧКА

Исхрана за време на доењето ( 2 дел)

Автор: Редакција Рингераја | 24.10.2021
image

Некои од производите кои доилката ги конзумира можат да предизвикаат проблеми кај детето, додека други ја поттикнуваат лактацијата

СТРАНА 1 ОД 3


Анкета

/
Jana9

Dali im kupuvate knigi za citanje na vasite deca?

Da (100%)

Ne (0%)

Ponekogas (0%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!