|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

МАЈЧИНСТВО

Што треба да избегнувате по царскиот рез?

Автор: Редакција Рингераја | 18.1.2023
image

Иако овие работи може да ви изгледаат едноставни, тие всушност можат да предизвикаат напор кај вас и треба да се избегнуваат. Погледнете кои дневни задолженија треба да ги избегнувате!

image

Министерот за здравство, Венко Филипче најави дека наредните денови ќе бидат соопштени повеќе информации за тоа како и на кој начин градинките ќе почнат да работат

image

Бројните часови минати на работното место неминовно овозможуваат зближување со колегите. Сепак, не секој колега е скроен да биде ваш најдобар пријател

image

Поради високите температури во следниве три дена, ослободени од работа се овие работници

ПОРОДУВАЊЕ

Породилното ќе трае 12 месеци!

Автор: Редакција Рингераја | 8.6.2017
image

Пратениците ја прифатија иницијативата на граѓани за промена на Законот за работни односи, според која породилното боледување наместо девет ке биде 12 месеци

image

ПРВПАТ ВО МАКЕДОНИЈА: Бремена жена доби судски спор против фирма што ? дала отказСпоред пресудата, доколку тужителката не била бремена, работодавецот, ќе склучел со неа анекс-договор за вработување и таа сe уште ќе била во работен однос

КАРИЕРА

Како да го придобиете шефот на ваша страна?

Автор: Редакција Рингераја | 7.5.2015
image

Односот со лицето кое ви е надредено на работа, често е осетливо подрачје. Ако сакате вашиот однос со шефот да биде што поквалитетен, држете се до овие седум совети

ВИДЕА

Видео: Мамо, може да те прекинам?

Автор: Редакција Рингераја | 5.3.2015
image

Никогаш не ми беше јасно како мајките на мали бебиња успеваат да работат од дома. Ова видео го објаснува тоа. Уште едно реално-комично видео на Естер Андерсон. Уживајте!

ВИДЕА

Видео: Како им е на мајките кои не работат?

Автор: Редакција Рингераја | 15.10.2014
image

Да се биде мајка може да биде напорно. Независно од тоа дали не работите, работите полно работно време или нешто измеѓу, ова видео ги прославува сите работи кои ги правите за своите деца

image

Со нашиот динамичен начин на живот, навистина е тешко да најдеме време за вежбање. Поголемиот дел од денот работиме, а потоа кога ќе си дојдеме дома, се нафрламе на храната и секогаш имаме изговор дека сме уморни за да вежбаме

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?