|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Дали и кога ќе почнат градинките да работат?

Редакција Рингераја, 7.5.2020
Министерот за здравство, Венко Филипче најави дека наредните денови ќе бидат соопштени повеќе информации за тоа како и на кој начин градинките ќе почнат да работат

image
/11


– Се уште траат консултациите во Комисијата за заразни болести, за што ќе ги контактираме самите градинки за да се обезбеди посебен протокол. Свесни сме дека е навистина тешко и дека е голем предизвик, заради тоа што децата се во ризик да бидат трансмисија на болеста. Многу тешко таму може да се одржуваат некои правила, па сакаме да донесеме еден план кој навистина ќе може да се спроведе, посебно што градинките мора да бидат во функција кога сите ќе се вратат на работа. Дозволете во наредните денови кога планот ќе биде готов да дадеме повеќе информации како и на кој начин градинките ќе почнат да работат, рече Филипче.

 

Откако Министерството за образование соопшти дека училиштата ќе останат затворени до крајот на учебната година и со најавите за нормализација на работата, се наметна прашањето кој ќе ги чува малите деца, кога нивните родители ќе се вратат на работа. Од градинките веќе има некои неофицијални информации дека можно е да почнат да се примаат деца од 20 мај или 1 јуни, но сето ова е непотврдено се додека планот не го образложи Комисијата за заразни болести.

Најлошите нешта кои може да им ги кажете н...
Сите сме кажале несоодветни зборови на роднините, пријателите, колегите. Сме ги навредиле случајно или намерно, оставајќ...
12
Кога се развива мозокот кај децата?
Децата се брилијантни. Зарем не? Тие живеат во сегашниот момент.Тие се способни и невини. И можеби мојата омилена особин...
8
Брутално искрен пост за жените кои не рабо...
Изморена од константното слушање на фразата "што правиш по цел ден?" блогерката Ryshell Castleberry реши да напише...
6
Како да знаеме дали детето е левучар ?
Како да го учиме да пишува, црта, сече…ако сме десничари?
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali?
Jana9

Dali pred vaset_o dete razgovarate za se?

Da (0%)

Ne (33%)

Ponekogas (67%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!