|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

БОЛЕСТИ И СИМПТОМИ

Не го бакнувајте бебето во уста

Автор: Редакција Рингераја | 5.3.2020
image

Навидум безопасни работи како бакнување бебе во уста или чистење на неговата цуцла во вашата уста, се навики што треба да ги отфрлите - за безбедноста и здравјето на бебето

image

Што се случува во нашиот организам за време на бакнувањето?

АКТУЕЛНО

Денес е Светски ден на бакнежот!

Автор: Редакција Рингераја | 6.7.2013
image

Дали бакнавте некого денес? Задолжително направете го тоа неколку пати!

МАЈЧИНСТВО

Зошто мајките ги бакнуваат своите бебиња?

Автор: Редакција Рингераја | 10.1.2013
image

Многу природно е да се види мајка која го бакнува своето бебе по раѓање. Некој би помислил дека ова е едноставно, заради емоциналната врска која се формирала. Иако ова е случај, постојат и некои други, многу привлечни причини, зошто ова се случува

УРЕДНИЧКИ ИЗБОР

Зошто е бакнежот толку магичен?

Автор: Редакција Рингераја | 14.2.2012
image

Сите ќе се согласиме дека бакнежот е нешто магично, но малкумина знаат да објаснат зошто е тоа така?

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Кој ви е омилен спорт
Еца



ракомет (44%)

кошарка (0%)

фудбал (11%)

гимнастика (15%)

уметничко лизгање (30%)


Број на сите гласови: 27

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!