|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Во време кога владеат вируси и настинки, побарувачката на антибактерискиот гел е толку зголемена, што сите залихи се трошат брзо

ДА НАПРАВИМЕ САМИ

Направете сами: Рикота сирење

Автор: Редакција Рингераја | 26.2.2019
image

За оние кои се расположени да ги засукаат ракавите за да направат домашно рикота сирење, eве еден едноставен рецепт за кој ви се потребни само млеко, сок од лимон и околу половина час од вашето време

image

Најлесен начин да се спасите од кашлицата

image

Во целата еуфорија околу исчекувањето на новиот член, важно е трезвено и совесно да пристапите кон уредување на неговото мало царство. Во прилог се неколку идеи за нај кул бебешки креветчиња, кои може да ги направите и сами

image

Искористете ги материјалите кои ги имате дома и разбудете ја креативноста кај децата за овие празници

НЕГА

Направете сами: Крем против стрии

Автор: Редакција Рингераја | 22.4.2021
image

Стриите се спомени од бременоста, кои секоја трудница сака да ги избегне. Испробавте се што е можно и пак се појавуваат? Скапите кремови не ви помагаат? На ред е природата. Овој рецепт делува!

МОДА

Направете сами украс за коса

Автор: www.getlokal.mk | 3.10.2014
image

Убав украс во коса, може секоја комбинација да ја направи целосна. Венчињата, траките, турбаните во последниве години станаа апсолутен моден хит и нешто што секоја девојка мора да го има

МОДА

Направете сами: цветен дезен на фармерки

Автор: Редакција Рингераја | 10.4.2014
image

Цвеќето на гардеробата е сигурно омилениот дезен во пролет и лето. Ако сакате да ги освежите своите обелени фармерки, нацртајте им цвеќе. Еве како…

image

Сигурно веќе имате слушато за капиновото вино. Тоа е напиток за кој е малку да се каже дека е лековит. Тоа е еликсир на здравјето, содржи моќни состојки кои можат да го ревитализираат и да го нахранат секој дел од вашето тело

ПРАЗНИЧНО РАСПОЛОЖЕНИЕ

Велигденски колач со Нутела

Автор: Редакција Рингераја | 10.4.2015
image

Време е да се пече Велигденскиот колач. За овој Велигден Ви предлагаме колач со Нутела. Превкусно!

СТРАНА 1 ОД 3


Анкета


Еца

Што е она што во моментот ви фали?

дете (29%)

пари (37%)

работа (5%)

ништо од наведеното (29%)


Број на сите гласови: 38

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!