|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Направете сами: Крем против стрии

Редакција Рингераја, 22.4.2021
Стриите се спомени од бременоста, кои секоја трудница сака да ги избегне. Испробавте се што е можно и пак се појавуваат? Скапите кремови не ви помагаат? На ред е природата. Овој рецепт делува!

image
/11


 

 

Состојки:

-          Шеа путер (супер храна  за кожа, храни, влажни и регенерира)

-          Какао путер (одлично ја хидрира кожата)

-          Кокосово масло (ги обновува ткивата и ја омекнува кожата)

-          Етерично масло од лаванда (со антивоспалителни својства, делува смирувачки)

-          Масло од витамин Е

 

Подготовка:

Измешајте по две лажици шеа и какао путер и кокосово масло. Додадете 10 капки масло витамин Е. растопете ја смесата на пареа.

Тргнете ја од оган и додадете етерично масло од лаванда и добро измешајте.

Содржината ставете ја во тегличка, која претходно добро сте ја измиле и исушиле. Чувајте ја во фрижидер, за да има подолг рок на траење.

Редовно мачкајте ги местата на кои сакате да избегнете појава на стрии. Ако планирате редовно да го користите кремот за цело тело, ставете двојна количина од сите состојки.

 

Етерични масла кои смируваат изгореници од...
Дури и ако редовно користиме крема за заштита и седиме под сенка, сепак сончевите зраци можат да ја изгорат кожата. Во ...
3
Костими за капење за трудници
Долгото топло лето е зад аголот, а тоа Ви дава изговор да одите на плажа и да го покажете Вашето стомаче во еден од овие...
3
Сок од калинка наместо виагра?!
Мажите и жените, кои секојдневно пијат по една чаша сок од калинка, го зголемуваат нивото на тестостерон во организмот, ...
3
Секс за време на бременоста: Што е во ред,...
Дали бременоста ви го зголеми интересот за секс? Или, сексот е последното нешто што ви паѓа на памет? Во секој случај, е...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Владимир
nence

Дали ви се допаѓа името Владимир?

Да (47%)

Не (53%)


Број на сите гласови: 132

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!