|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Баба забременила со лек направен за внуката

Автор: Редакција Рингераја | 6.11.2015
image

Врање – Бидејќи повеќе не можела да гледа како внуката и зетот се мачат да добијат потомство, баба Стана одлучила да им помогне, така што направила афродизијак кој влијае на зголемување на плодноста кај мажите. Но, нешто друго тргнало наопаку...

Марија Шерифовиќ ќе стане мајка?!

Автор: Редакција Рингераја | 16.12.2014
image

Евровизиската победничка, која јавно призна дека е наклонета кон ист пол, вети дека околу 30-та ќе посети банка со сперма, за да може да се оствари и во најважната улога за животот

Неплодна жена бремена со 2 пара идентични близнаци

Автор: Редакција Рингераја | 7.10.2014
image

Бременост која може да се случи еднаш на 70 милиони бремености. Погледнете го лицето на жената која се шокирала од веста!

За бременост се потребни 104 полови односи?!

Автор: Редакција Рингераја | 12.2.2013
image

Иако според бројот на непланирани бремености се чини дека на паровите им е доволен само еден однос за зачнување, истражувањата покажаа дека создавањето нов живот е прекрасна, но и многу напорна работа

Феномен! Забременила на 60 години

Автор: Редакција Рингераја | 1.12.2012
image

Деновиве во Србија се рашири веста за новиот медицински феномен.Имено, шеесет годишната Љ.М. од Смедерево е најстарата трудница во Србија, а за два месеци ќе стане и најстарата родилка.Таа останала бремена со помош на донација на јајце клетки.

Забремени, иако не го видела сопругот 15 години

Автор: Редакција Рингераја | 14.8.2012
image

Палестинката Далил Зибен успеа да забремени иако веќе 15 години не го видела сопругот и роди здраво момче. Таткото е член на Хамас и е политички затвореник

Родила четворка откако и кажале дека е неплодна!

Автор: Редакција Рингераја | 8.7.2012
image

Откако докторите и откриле дека никогаш нема да има деца, кога имала само 15 години, Charlene Medlicott мислела дека нејзините соништа за оснивање на семејство се засекогаш изгубени. Но...

Првата жена која зачна со ИВФ, почина

Автор: Редакција Рингераја | 22.6.2012
image

Лесли Браун, првата жена која роди бебе од епрувета, почина во 64. година од животот. Зад себе ги остави ќерките Луиз и Натали, двете родени со помош на вештачко оплодување

Симна 99 килограми од желба да забремени!

Автор: Редакција Рингераја | 15.6.2012
image

Со 30 години и 166 килограми Jacqui McCoy беше засрамена, очајна и депресивна. За да и биде потешко докторите и рекоа дека не може да остане бремена додека не ослабне. Решена да има дете оваа млада жена симна 60% од тежината и сега има 67 килограми

Платив 720 фунти за своето бебе...

Автор: Редакција Рингераја | 25.5.2012
image

Иако го носела своето бебе девет месеци, како и сите трудници, нема генетска поврзаност со ќерка и. Нејзината ќерка е родена со помош на оплодена јајце клетка од една студентка од Шпанија

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?